Angelika Karpińska| 

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Wielkopolsce. 46 zakażeń

4

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach (woj. wielkopolskie) jest nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażenia stwierdzono u 37 pensjonariuszy i 9 pracowników.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Wielkopolsce. 46 zakażeń
Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach (Getty Images)

W Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach wykonano 180 testów na koronawirusa. 46 dało wynik pozytywny. Wśród nich jest 37 pensjonariuszy i 9 pracowników.

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach pracuje w systemie rotacyjnym w stanie izolacji. Utworzono wewnątrz placówki dwie strefy – w jednej umieszczane są osoby z wynikiem dodatnim, a w drugiej z ujemnym - poinformował w sobotę Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego w Gostyniu.

Służby zapewniają, że DPS jest na bieżąco zaopatrywane w środki ochrony osobistej. Ognisko koronawirusa wykryto po tym, jak zachorował jeden z pensjonariuszy placówki.

Koronawirus w szpitalu w Gostyniu

Koronawirusa potwierdzono również u pacjentki oddziału wewnętrznego szpitala w Gostyniu. Testom poddano już personel i pozostałych pacjentów. Do czasu otrzymania wyników, oddział pracuje w izolacji, a wszystkie przyjęcia wstrzymano.

Koronawirus w Polsce

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 603 nowych zakażeniach i 13 zgonach. Łącznie koronawirusa stwierdzono u 73 650 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 2182.

Zobacz także: Ponowne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić