Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GG
|

Koronawirus w Polsce. WOŚP na zakupach. Wielkie wsparcie dla szpitali od Owsiaka

68
Podziel się

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie próżnuje. Fundacja postanowiła wesprzeć polskie szpitale w walce z koronawirusem. Jurek Owsiak opublikował na Facebooku zdjęcie nowych łóżek dostarczonych do jednej z placówek.

Koronawirus w Polsce. WOŚP na zakupach. Wielkie wsparcie dla szpitali od Owsiaka
WOŚP przekazuje łóżka dla oddziałów walczących z koronawirusem (Facebook, WOŚP)
bETkqDYl

Pandemia koronawirusa nie oszczędza polskiej służby zdrowia. Przepełnione szpitale i braki w sprzęcie utrudniają pracę ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. Na wsparcie placówek w kilkudziesięciu miastach zdecydowała się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WOŚP zdecydowała się wspomóc szpitale w walce z koronawirusem. Do oddziałów w całej Polsce, na których przebywają zakażeni, trafi prawie 1300 łóżek. Pierwsze z nich trafiły do szpitali już 5 listopada. O zakupie napisał na Facebooku Jurek Owsiak, który dołączył również zdjęcia sprzętu. Dodatkowo zaapelował o udzielenie pomocy personelom w szpitalach.

bETkqDYn

Jurek Owsiak wystosował na początku listopada apel do szpitali. Zwrócił się z prośbą, aby łóżka zakupione przez fundację na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jednocześnie zagwarantował wtedy pomoc w tej materii, która właśnie zaczęła być realizowana.

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest zła. Od początku października gwałtownie wzrosła liczba zakażeń z niecałych 2 tysięcy do niespełna 28 w rekordowym momencie. W kraju wprowadzono na nowo wiele obostrzeń. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się prawie 600 tysięcy Polaków. Niestety 8375 z nich poniosło śmierć.

bETkqDYt
Zobacz także: Oświadczenie twórców eksperymentalnej szczepionki. "Nie występują poważne skutki uboczne".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkqDYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
wolontariusz
rok temu
Hmmm- piszecie wsparcie od Owsiaka ale brak informacji ile dał ze swoich (nie naszych)- może się doczekam.
namyślił się
rok temu
Panie Owsiak to nie są pana pieniądze tylko polskich rodzin a pan tylko stoi na czele
zbigniew
rok temu
panie Jurku wszystko ok. tylko mniej polityki w tym pomaganiu
bETkqDYP
JOGMD
rok temu
Jurek Owsiak ***********
Piotrek
rok temu
Kurski powinien dorzucić się z kasy TVpis
jon
rok temu
ą dopiero co zabronił używania sprzętu .
hfgrtrfe
rok temu
I tak to ma wyglądać .Nie zabieranie łóżek potrzebnych innym pacjentom tylko nowe skierowane na COVID. Potem inni nie mogą się do szpitali dostać bo nie ma miejsc. Smutne jest tylko to, że to powinni załatwić politycy a nie Orkiestra.
drol.
rok temu
Brawo Panie Jurku to jest czlowiek od ciezkiej roboty a nasi Panowie z rzadu od chwalenia sie i pokazywanie sie Premiera z Sasinem na lotnisku obok samolotu.
w-palacz
rok temu
morawiecki kupuje maszty i flagi dla gmin z pieniędzy przeznaczonych na zwalczanie pandemii J. Owsiak jako szef WOŚP kupuje łóżka dla chorych na cowid19
Mariusz45
rok temu
Owsiak zapłaci za 1300 łóżek? Ale weźmie pożyczkę czy uzbierał z ciężkiej pracy? Bo nie jest napisane że Polacy ufundowali te łóżka dając własne pieniądze.
Basia
rok temu
Jurek cały naród Cie popiera. Najwieksze aktualne autorytety moralne są z Tobą - Lempart, Jachira, Margot i Nemann. Zwyciężymy.
Lech
rok temu
Jurek ojczyzna Cie potrzebuje. Powstał już ruch wspierający przyznanie Jurkowi Orderu Orła Białego. Gdy onego czasu dopadła mnie wiadomość – Jurek Owsiak rezygnuje z kierowania WOSP, to zimny pot wystąpił mi na czoło! Pomyślałem, co będzie teraz z Polską? Jak ta nasz biedna ojczyzna poradzi sobie bez Jurka? Bardzo martwiłem się czy serduszko Jurka wytrzyma, czy ono nie pęknie. Polska bez Jurka Owsiaka byłaby kompletną pustynią. On ma takie dobre serduszko, tyle dobra bezinteresownie uczynił dla nas. Cała służba zdrowia jest na jego głowie. Dziękujemy Ci, że wysłuchałeś nasze błagalne prośby i wróciłeś. Aktualnie ty jesteś w naszym kraju największym autorytetem moralnym. Wróciłeś, a więc, Polska nie zginie!!!
szenzi
rok temu
Oj tam, oj tam! Pinokio i tak nasze pieniądze wyda na maszty i flagi - bo tego tak naprawdę to tego "nam" brakuje!
bETkqDYH
sh@dow
rok temu
MZ w Polsce od lat to fasadowe ministerstwo, to przypomina mi upadek III Rzeszy i Hitlera wydającego rozkazy nieistniejącym armiom - ze zdrowiem publicznym u nas jest tak w zasadzie od lat 80 - tych. Istna fikcja, więc szanownych wyznawców wszelakich teorii, zadajcie sobie proste pytanie: Jakby wyglądały polskie szpitale bez Owsiaka? Wystarczy tam iść i nie widzieć sprzętu z serduszkiem, okaże się że mogą ostać się ino ściany tych szacownych instytucji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić