Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Wracają obostrzenia. Znamy szczegóły

135

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał w czwartek 6 sierpnia na konferencji, że w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem wracają niektóre restrykcje. Co się zmienia? Jakie obostrzenia wracają?

Koronawirus w Polsce. Wracają obostrzenia. Znamy szczegóły
Wzrost zakażeń koronawirusem. Wracają obostrzenia (PAP, Piotr Nowak)

Koronawirus w Polsce. Wzrost liczby zakażeń

W czwartek 6 sierpnia w Polsce padł rekord. Wykryto najwięcej nowych przypadków koronawirusa - aż 726. Zmarło natomiast 18 chorych na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o powrocie niektórych obostrzeń.

"Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Koronawirus. Od soboty 8 sierpnia powrót obostrzeń w 19 powiatach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że już od 8 sierpnia w Polsce będą dotyczyć nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dotyczą one łącznie 19 powiatów.

"Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń" - powiedział minister Łukasz Szumowski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W powiatach i miastach na prawie powiatu oznaczonych na czerwono będą obowiązywać większe obostrzenia. Chodzi o powiat: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. Łagodniejsze rygory wprowadzone zostaną w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowski, Jastrzębie-Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski, Przemyśl. Lista powiatów będzie aktualizowana na bieżąco, 2 razy w tygodniu.

W "czerwonych" powiatach pojawi się sporo zakazów. Między innymi nie będzie można organizować kongresów i targów, ani wydarzeń kulturalnych. Imprezy sportowe mają się odbywać bez publiczności, a na przyjęciach (wesela, pogrzeby, komunie itd.) nie może być więcej niż 50 osób. W środkach komunikacji zbiorowej zajęte może być tylko 50 proc. miejsc. Zamknięte zostały też wesołe miasteczka, parki rozrywki, kina, siłownie i sale fitness, sanatoria. W "żółtych" powiatach obostrzenia są łagodniejsze - np. w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych może brać udział tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić