Robert Czykiel| 

Koronawirus w szkole. Rozpoczęcie roku szkolnego pod znakiem zapytania

27

Dwóch pracowników szkoły w Grodzisku Wielkopolskim ma koronawirusa. To zrodziło poważny problem, bo już za tydzień rozpoczyna się nowy rok szkolny.

Koronawirus w szkole. Rozpoczęcie roku szkolnego pod znakiem zapytania
(Getty Images)

1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rodzice są jednak pełni obaw, czy w dobie pandemii koronawirusa posyłanie dzieci do szkół jest bezpieczne. Mimo wszystko Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje się na to, że nauka będzie się odbywać w tradycyjny sposób.

Koronawirus w szkole w Grodzisku Wielkopolskim

Placówki będą jednak zamykane, gdy pojawią się w nich osoby zakażone. Dylemat już teraz ma dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim. Okazało się, że dwóch pracowników ma koronawirusa.

W tej chwili odwołano spotkanie z rodzicami dzieci, które idą do I klasy oraz oddziału przedszkolnego. Z kolei rozpoczęcie roku szkolnego stanęło pod znakiem zapytania.

Zobacz także: Wytyczne w szkołach. Broniarz wskazuje na absurd
Wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB - informuje dyrekcja szkoły.

Na szczęście osoby zakażone zostały zdiagnozowane jeszcze przed rozpoczęciem rok szkolnego. Gdyby stało się to tydzień później, to szkoła mogłaby być nowym ogniskiem koronawirusa.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić