Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Szczepionka na koronawirusa. Włosi rozpoczynają testy na ludziach

2

Świat wyczekuje szczepionki przeciwko koronawirusowi. Naukowcy z wielu krajów podejmują mnóstwo starań, by jak najszybciej ją opracować. Pozytywne informacje w tej sprawie płyną z Włoch.

Szczepionka na koronawirusa. Włosi rozpoczynają testy na ludziach
Rozpoczynają się testy szczepionki na COVID-19 we Włoszech (Pixabay)

Włoskie media donoszą, że w ich kraju ruszają testy szczepionki na COVID-19. Podkreślają jednocześnie, że to może być przełom.

Naukowcy chcą, żeby szczepionka była gotowa na wiosnę przyszłego roku. Jako pierwsi szczepionkę otrzymają mężczyźni w wieku od 31 do 46 lat. W sumie specyfik zostanie przetestowany na 90 ochotników. Dostaną oni za to po 700 euro.

Pierwsza faza testowania szczepionki ma potrwać od 8 do 10 tygodni. Późną jesienią rozpoczęta ma być druga i trzecia faza.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

Koronawirus. Szczepionka będzie obowiązkowa?

Choć szczepionka na koronawirusa nie została jeszcze dopuszczona do ogólnego użytku, to już toczą się dyskusje, czy powinna być obowiązkowa dla wszystkich. Tradycyjnie nie brakuje osób, które są zwolennikami obowiązkowych szczepień. Pojawili się oczywiście również przeciwnicy.

Według Włochów szczepionka nie powinna być obligatoryjna. - To my jesteśmy tymi, którzy będą musieli przekonać obywateli do jej pozytywnego działania - stwierdził doktor Francesco Vaia.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić