Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Zachowanie papieża Franciszka wzbudziło sensację

79

Papież Franciszek znów może widywać się z wiernymi. Jednak koronawirus nadal stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla niego, jak i pozostałych duchownych i pracowników Watykanu. Najdobitniej świadczy o tym ostatnie zachowanie papieża, które uchwycono na zdjęciach.

Koronawirus. Zachowanie papieża Franciszka wzbudziło sensację
Papież Franciszek do tej pory nie występował publicznie w maseczce ochronnej (Getty Images, Jeff J Mitchell , Staff)

W środę 9 września Franciszek wziął udział w spotkaniu z wiernymi. Była to tradycyjna audiencja ogólna, która ze względu na pandemię COVID-19 odbyła się w ograniczonym składzie. Jak podaje "Sahara Reporters", na spotkanie papież przyjechał z maseczką ochronną na twarzy.

Papież Franciszek założył maseczkę ochronną

Zachowanie papieża wzbudziło sensację, ponieważ do tej pory nigdy nie występował publicznie w maseczce ochronnej. Franciszek osłaniał nos i usta w trakcie podróży samochodem, jednak zdjął ją przed wyjściem do wiernych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Papież pozdrawiał wiernych, którzy stali oddzieleni od niego barierkami. Zgromadzeni sami zasłaniali nosy i usta, jednak zsuwali maseczki w chwili, gdy witali Franciszka. Ze względu na zagrożenie koronawirusem Ojciec Święty nie ściskał rąk wiernych oraz nie całował dzieci.

Franciszek prawdopodobnie znajduje się w grupie osób, dla których koronawirus stanowi szczególne zagrożenie. Gdy papież miał 21 lat, z powodu ostrego zapalenia opłucnej chirurdzy zdecydowali się wyciąć część jego prawego płuca. Jako 83-latek musi także liczyć się z wysokim prawdopodobieństwem ciężkiego przebiegu COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Pociągnęła papieża za rękę. Ojcu Świętemu puściły nerwy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić