Robert Czykiel| 

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Padł kolejny rekord

4

Na całym świecie jest już ponad milion osób, które zmarły zakażone koronawirusem. Liczba ta wciąż rośnie w szybkim tempie.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Padł kolejny rekord
Koronawirus. Na całym świecie zmarło już ponad milion osób (PAP, EPA)

Nadal nie widać na horyzoncie zakończenia pandemii koronawirusa. Ostatnio w wielu krajach widoczny jest duży wzrost potwierdzonych przypadków zakażenia. W Polsce, gdzie niemal każdego dnia pada nowy rekord, sytuacja jawi się jako niepokojąca.

Koronawirus na świecie. Ponad milion zgonów

Niestety, każdego dnia przybywa także osób, które umierają z powodu zarażenia koronawirusem. Właśnie została przekroczona wymowna bariera. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w amerykańskim Baltimore podał, że na całym świecie jest już ponad milion zgonów.

Dokładnie 1 000 555 zakażonych straciło życie. To oficjalne dane ze wszystkich państw. Eksperci od dawna dodają, że rzeczywista liczba zgonów z pewnością jest znacznie większa.

Zobacz także: Koronawirus. Zabraknie łóżek? Prof. Robert Flisiak: "funkcjonujemy na granicy możliwości"

Najwięcej zakażonych koronawirusem zmarło w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgonów jest już prawie 205 tys. Druga pod względem umieralności jest Brazylia (ponad 142 tys. zgonów), a trzecie Indie (ponad 96 tys. zgonów).

W Polsce od początku pandemii zmarło 2447 osób zakażonych koronawirusem. Minionej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych zgonach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić