Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Gorąco w kościele. Zwolennicy i przeciwnicy aborcji stanęli naprzeciw. Nagranie

320
Podziel się

W niedzielę 25 października trwa kolejny dzień protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dziś akcje przenoszą się do kościołów. Na budynkach powstały napisy, kobiety przyklejają plakaty, a na tacę wrzucają specjalnie przygotowane banknoty. Do sieci trafiło również nagranie z Poznania.

Gorąco w kościele. Zwolennicy i przeciwnicy aborcji stanęli naprzeciw. Nagranie
W Poznaniu tłum zaczął protestować w kościele. (Twitter)
bELaoOGJ

Od czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o delegalizacji aborcji nieuleczalnie chorych płodów, trwają protesty. Początkowo miały miejsce pod domem Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą TK czy też domem premiera Morawieckiego.

W niedzielę protesty przeniosły się do kościołów. Duchowieństwo nie ukrywa, że zgadza się z tą decyzją i czeka na całkowity zakaz aborcji. Gorąca popiera prawicowe ugrupowania i aktywistów pro life.

bELaoOGL

Na Facebooku zorganizowano akcję "Słowo na niedzielę". Udostępniono do pobrania plakaty, ulotki oraz specjalne banknoty do wrzucenia na tacę. Na wszystkich materiałach pojawiają się napisy "Piekło kobiet", "Apostazja!", "Kościół nienawidzi kobiet", "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!"

Zobacz także: Protest przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie. Incydent z księdzem

W akcji wzięło udział tysiące osób z całej Polski. Pod kościołami pojawiły się napisy "Piekło kobiet", na tablicach ogłoszeń plakaty, a w kościołach ulotki. Wiele osób protestuje podczas mszy, zapala znicze. Zbierają się także grupki pod katedrami i bazylikami bardziej znaczącymi dla katolików.

bELaoOGR

Protest w kościele w Poznaniu

Do takiej sytuacji doszło w Poznaniu, gdzie grupa protestujących manifestowała swoje racje w Katedrze Poznańskiej. Wołano "Mamy dość", "To wy jesteście barbarzyńcami", "Gdzie tolerancja?". Słychać także głosy przeciwników, którzy próbują wyrzucić manifestujących.

bELaoOGS
bELaoOGT
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELaoOHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(320)
pogromca
12 miesięcy temu
co chodzi opis to jestem całym sercem za nim.Co chodzi o aborcję to tutaj powinni zeobić że jak dziecko z gwałtu lub jest zagrorzenie zdrowiu dziecka lub matki to wtedy maże być aborcja a nie winnych przypadkach.prezydenta mamy bardzo dobrego tylko wtej sytułacji powinien odezwć się w nim putin to wtedy ta zwierzna skoniczyła by niszczenie polski.Zero tolerancji chamstwa i policja powinna ostro z nimi ruszyć a nie że zaraze roznoszą
pogromca
12 miesięcy temu
TU policja jest za łagodna bo zero tolrancji powinno być tylko powini dostać prawo do strzelania takich ludzi co demolują kościoły i inne siwiętości bo to niesą ludzie tylko gorzej jak zwierzęta
Angelika
12 miesięcy temu
Ludzie, jestem za strajkiem, ale jestem też wierząca. Bądźcie bardziej mądrzejsi od PISu i nie róbcie strajków w Kościele i nie malujcie ścian, nie niszczcie rzeczy które nic nie zrobiły, tylko zrobił PIS - bo to tylko zostanie wykorzystane przeciwko nam, na naszą nagonkę. I osoby które nie rozumieją nas będą się tylko utwierdzały w przekonaniu, że strajkujący to samo zło i dalej będą za PISem. Oczywiście trzeba oddzielić Kościół od polityki - ale nie tymi sposobami, żeby niszczyć mury, albo aby robić tam strajki - bo tam nikt nas nie posłucha, tylko będą się bali i utwierdzali w przekonaniu, że chcemy źle. W Białymstoku wierzący przed Kościołem zrobili super transparent - ''Kobiety jesteśmy z Wami i walczymy z PISiorami''. Jeśli strajkować i protestować to róbmy to z głową, aby wygrać wolność i uwolnić się od partii rządzącej. Głosujmy za 3 lata z głową i przekonujmy, tych nieprzekonanych - tylko tak wrócimy do normalności. Nie agresją, niszczeniem* - tylko strajkami na ulicach, klaksonami samochodów, itp.
bELaoOHn
Katolik
12 miesięcy temu
Tak naprawdę dzisiejszy biskupi i cała klika to dawni faryzeusze pamiętacie co zrobili z Panem Jezusem ja wiem ze wsród nich Jest 30 % powołanych Reszta to mafia i biznesmeni nie dociera do nich ze na nich po śmierci bat będzie dwa razy gorszy jak dla zwykłych ludzi..
bl.
12 miesięcy temu
Cały czas brakuje mi fragmentu tej układanki - czemu Kościół z uporem maniaka pomija prawo kobiet do życia? Godnego, zdrowego, sensownego? Marginalny dzisiaj temat aborcji 'antykoncepcyjnej' niemal kładzie system opieki zdrowotnej w okresie ciąży - sumaryczny efekt dokładnie przeciwny zamierzonemu - o co tu chodzi?
Steryd
12 miesięcy temu
Dobrze ze mnie nie było na tej mszy bym ich po kolei wyprowadził OcZywiscie grzecznie za uszy, policja powinna ich pałować szkoda ze duda jest prezydentem a nie Putin szybko by im się odechciało strajków w kościele
benu
12 miesięcy temu
Czy kk pamięta ,ż e to papież Pius XII błogosławił Wermacht , czy kk pamięta ,że wielu biskupów aktywnie wspierało NSDAP i SS robiąc tzw. heil , czy kk. zapomniał ,że były modlitwy w kościołach za zwycięstwo Wermachtu , czy kk pamięta ,że pierwszy międzynarodowy układ jaki zawarł Hitler to konkordat z Watykanem , czy kk pamięta ,że z błogosławieństwem kk wymordowano miliony Indian , czy kk pamięta o wojnach krzyżowych , czy kk pamięta o tzw. Świętej Inkwizycji , która wymordowała setki tysięcy ludzi to tylko mała cześć ogromnych grzechów kk - kiedy kk rozliczy się z winy za krew milionów niewinnych ludzi ?
Kaneh
rok temu
Aborcja to nie grzech? A kim ty jestes, zeby o tym decydowac?! Nie pasuje, to won z Kosciola! Nikt nie musi przynalezec!
Gosc
rok temu
Ciekawe co by księża mowili gdyby ich DZIECI/ były chore
ali
rok temu
bary pozamykali gdzie jedzenie a czemu kościoły nie pozamykali tam zaraza i zacofanie fałsz mamy 21 wiek
Olli
rok temu
Drodzy! Mamy prawo wyrażać sprzeciw, powinniśmy mieć wolność wyboru w kwestiach dot. nas samych. Nikt nie powinien nam tego odbierać. Możemy wychodzić na ulicę, krzyczeć głośno co nam się nie podoba, przyklejać plakaty, alee uszanujmy kościoły jako budynki (miejsca kultu) oraz ludzi, którzy się w nich znajdują, mimo, że nie zgadzają się z naszymi poglądami. Nic nie jest większą pożywką dla obecnej władzy jak użycie słów "dewastacja" i "profanacja" na wczorajsze wydarzenia. Nie tędy droga, protestujmy na ulicach, nie niszczmy mienia. Poprzez to uzyskujemy efekt przeciwny, oni opiszą nas wandalami, złoczyńcami, fanatykami.
tak
rok temu
kiedyś bylo takie hasło księża na księżyc, myślę, że to dobre miejsce dla ich dzialanosci
Kika
rok temu
Do piekła to dopiero trafią Ci co grzeszą narażając ludzkie życie ale będzie za póżno na na naprawę
bELaoOHf
Waldemar
rok temu
Protestujący weszli do Kościołów i zakłócają msze święte, w czasie wyborów katolicy ich pogonią . PIS wygra wybory z poparciem 80%
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić