Koszmar na pasach. 18-latka wystrzelona w powietrze!

11

Dramatycznie wyglądająca kolizja miała miejsce na przejściu dla pieszych w Gliwicach. 18-latka została tam potrącona przez samochód. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Koszmar na pasach. 18-latka wystrzelona w powietrze!
Koszmarny wypadek na pasach (Policja Śląska)

Groźne zdarzenie drogowe miało miejsce we wtorek około godz. 14:55 na skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego/Leśnej. Piesza została potrącona przez samochód osobowy.

Jak wykazały czynności prowadzone na miejscu oraz zapis z monitoringu miejskiego, piesza przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia - relacjonują mundurowi na stronie internetowej gliwice.policja.gov.pl.

Dziewczyna weszła wprost pod nadjeżdżające auto. Gdy zaczęła przechodzić przez jezdnię, pojazd znajdował się około 15 metrów od przejścia.

Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia. W wyniku zdarzenia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Za popełnione wykroczenia piesza została ukarana mandatem karnym - dodają mundurowi.

O tym warto pamiętać

Przy tej okazji policjanci zdecydowali się na przytoczenie ważnych informacji.

Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów. Wartości rosną wraz ze zwiększeniem prędkości bądź utrudnionymi warunkami atmosferycznymi - deszcz, zmierzch, mgła. Będąc pieszym, uczestnikiem ruchu dajmy szansę kierowcy na reakcję - zaapelowano.
Zobacz także: Gliwice. Potrącenie na pasach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić