Koszmarny wypadek ciężarówki i dostawczaka. Rowerzysta nie miał szans

3

Do tragicznego wypadku doszło w Gołaszynie (woj. lubelskie). 71-letni mężczyzna poruszający się na rowerze został potrącony przez ciężarówkę. Niestety 71-latek nie przeżył wypadku.

Koszmarny wypadek ciężarówki i dostawczaka. Rowerzysta nie miał szans
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek w Gołaszynie. (Policja)

We wtorek, 16 lutego po godz. 14:00 powiadomiono dyżurnego łukowskiej komendy o wypadku w Gołaszynie na drodze krajowej numer 63. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa auta i rowerzysta. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Mercedes i samochodu marki Iveco.

Ciężarówka dodatkowo uderzyła w jadącego po jezdni 71-letniego rowerzystę. Niestety mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku.

Ciężarówka uderzyła w rowerzystę

Policja wraz z prokuratorem ustalili wstępnie, że kierujący ciężarowym mercedesem 43-latek z powiatu lubelskiego, uderzył w tył samochodu marki Iveco, którego kierującym był 39-latek z woj. małopolskiego. Uderzone w tył Iveco zjechało na lewą stronę drogi, natomiast mercedes uderzył w jadącego po jezdni rowerzystę. Po uderzeniu ciężarówka zjechała na przydrożne pole - podaje lubelska policja.

Kierujący samochodami byli trzeźwi. Rower i biorące udział w wypadku samochody zabezpieczono do specjalistycznych badań. Opinia biegłego dotycząca ich stanu technicznego zostanie wykorzystana w prowadzonym śledztwie.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W warunkach zimowych, na śliskiej nawierzchni jezdni należy zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Zobacz także: Wjechała w niego na skrzyżowaniu. Rower dosłownie wyleciał w powietrze
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić