Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Bydgoszcz. Śmierć bliźniąt z Okola. Nowe informacje

49
Podziel się:

Poprawił się stan zdrowia psychicznego 40-letniej matki dwóch uduszonych bliźniaków z bydgoskiego Okola. Jak ocenili biegli psychiatrzy Stella F. była jednak niepoczytalna, kiedy doszło do morderstwa.

Bydgoszcz. Śmierć bliźniąt z Okola. Nowe informacje
Jak ocenili biegli psychiatrzy Stella F. była niepoczytalna, kiedy zamordowała swoje dzieci. (Pixabay)

Do tej strasznej tragedii doszło w lutym 2020 r. w kamienicy przy ul. Kanałowej na bydgoskim Okolu. Martwe bliźniaki znalazła sąsiadka, którą ojciec dzieci poprosił o pomoc pod jego krótką nieobecność. Mężczyzna wiedział, że jego żona przechodzi depresję poporodową.

W dniu tragedii Stella F. była pod wpływem leków. Kobieta została umieszczona na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy na wniosek prokuratora wysłuchał uzupełniającej opinii biegłego psychiatry w sprawie 40-letniej matki dwóch niespełna 2-miesięcznych bliźniaków.

Biegły podczas niejawnego posiedzenia sądu opiniował inaczej, niż wynikało to z poprzedniej ekspertyzy, ale co do poczytalności w trakcie zdarzenia, absolutnie nie. Różnice dotyczyły oceny obecnego stanu zdrowia - mówi prok. Włodzimierz Marszałkowski, szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Śledczy nie wykluczają, że wystąpią z wnioskiem o jeszcze jedną opinię. Wcześniej, po tym jak biegli uznali, że Stella F. jest w pełni niepoczytalna i niebezpieczna, prokurator złożył wniosek do sądu o umorzenie postępowania karnego połączony z zastosowaniem środków zabezpieczających.

Sąd jeszcze nie podjął decyzji w sprawie 40-letniej Stelli F. Sprawa została zakwalifikowana jako zabójstwo. Jak tłumaczy prokurator sąd może w takiej sytuacji uznać, że kobieta popełniła przestępstwo, a jednocześnie miała zniesioną zdolność rozpoznania czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Uznaje ją za sprawcę danego czynu, a z uwagi na swój stan psychiczny, nie ponosi ona winy. I wówczas prawo przewiduje taką możliwość, że zamiast ukarania takiej osoby, umieszczenie jej w zakładzie psychiatrycznym - wyjaśnia prokurator.
Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
fanka
8 miesięcy temu
A może leki za silne????? Psychiatrzy potrafia tylko futrować lekami! Nie wiedziała co robi!
fanka
8 miesięcy temu
Czy miała pomoc realną? oprócz kasy na dzieci? Przy bzliźniakach jest mnóstwo pracy! Praktycznie się nie spi!
Ola
rok temu
Jak bardzo zdesperowana musiala byc ta matka bay dopuscic sie tego czynu nie potrafie sobie nawet wyobrazic! Zrozumiec moze tylko osoba ktora doswiadczyla tej podstepnej okropnej choroby. Tez chorowalam na depresje poporodowa...nie zycze najgorszemu wrogowi!
.. nie to
rok temu
tragedia /.. tylko wyrafinowane morderstwo !
Inya
rok temu
Należy wywalić pojęcie tzw. "NIEPOCZYTALNOŚCI" w ogóle z prawa! Jeśli pewne tzw. "choroby psychiczne" powodują, że człowiek nie panuje nad sobą, w ogóle się nie kontroluje, nie rozumie konsekwencji swoich działań, to nic już z niego nie będzie. Taka choroba nie POWINNA MIEĆ ZNACZENIA przy wydawaniu wyroku! Ważne są KONSEKWENCJE CZYNU I JEGO SZKODLIWOŚĆ! Co mnie obchodzi, że MORDERCA miał np. zdiagnozowaną schizofrenie, jak mi kogoś zamorduje bez powodu?! Liczą się FAKTY i trzeba chronić przed mordercą, by tragedia się nie powtórzyła! Najlepsza w tym wypadku jest kara główna, a że w wielu państwach jej (niestety) nie ma - to tam BEZWGLĘDNE dożywocie.
iga
rok temu
przecież od prawie roku to wszyscy popadli w depresję,a wielu to nawet w schizofrenię
olo_58
rok temu
hmmm "niepoczytalna"....nie umiała czytać czy jak? "Kodeks Hamurabiego" tam jest wszystko prosto i jasno z lekarstwem na taką niepoczytalność włącznie.
aga
rok temu
straszna targedia, nie trudno sobie wyobrazić ze podobnych bedzie w najbliizszym czasie duzo,
Justin
rok temu
Stella, i wszystko jasne.. rodzice krzywdzą dzieci medialnymi imionami.. ja Brajanek, Jesica, jesteśmy wyjątkowi nie musimy o nic walczyć; a tu życie mówi zonk.. i wszystie te patologie tłumaczą się depresjami zamiast za siebie się wziąść
Ciekawy
rok temu
Jakiej narodowości jest Stella?
Nina
rok temu
Prawda jest taka,że małe dzieci a do tego bliźnięta potrafią wykończyć psychicznie i fizycznie nie tylko matkę. Wrzaski, ciągła zmiana pieluch, papki, nie przespane noce, robota 24 godz na dobę. To też psychika siadła.
Karol
rok temu
W POLSCE NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK OPIEKA PSYCHIATRYCZNA.
ala
rok temu
40 LAT, TO CHYBA BYŁA BABCIA, NIE MATKA.
ityle
rok temu
Zamiast rozdawać 500 plusy na prawo i lewo trzeba było zacząć od reformy służby zdrowia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić