o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Bydgoszcz. Śmierć bliźniąt z Okola. Nowe informacje

47
Podziel się

Poprawił się stan zdrowia psychicznego 40-letniej matki dwóch uduszonych bliźniaków z bydgoskiego Okola. Jak ocenili biegli psychiatrzy Stella F. była jednak niepoczytalna, kiedy doszło do morderstwa.

Bydgoszcz. Śmierć bliźniąt z Okola. Nowe informacje
Jak ocenili biegli psychiatrzy Stella F. była niepoczytalna, kiedy zamordowała swoje dzieci. (Pixabay)
bErTssmZ

Do tej strasznej tragedii doszło w lutym 2020 r. w kamienicy przy ul. Kanałowej na bydgoskim Okolu. Martwe bliźniaki znalazła sąsiadka, którą ojciec dzieci poprosił o pomoc pod jego krótką nieobecność. Mężczyzna wiedział, że jego żona przechodzi depresję poporodową.

W dniu tragedii Stella F. była pod wpływem leków. Kobieta została umieszczona na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

bErTssnb

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy na wniosek prokuratora wysłuchał uzupełniającej opinii biegłego psychiatry w sprawie 40-letniej matki dwóch niespełna 2-miesięcznych bliźniaków.

Biegły podczas niejawnego posiedzenia sądu opiniował inaczej, niż wynikało to z poprzedniej ekspertyzy, ale co do poczytalności w trakcie zdarzenia, absolutnie nie. Różnice dotyczyły oceny obecnego stanu zdrowia - mówi prok. Włodzimierz Marszałkowski, szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Śledczy nie wykluczają, że wystąpią z wnioskiem o jeszcze jedną opinię. Wcześniej, po tym jak biegli uznali, że Stella F. jest w pełni niepoczytalna i niebezpieczna, prokurator złożył wniosek do sądu o umorzenie postępowania karnego połączony z zastosowaniem środków zabezpieczających.

bErTssnh

Sąd jeszcze nie podjął decyzji w sprawie 40-letniej Stelli F. Sprawa została zakwalifikowana jako zabójstwo. Jak tłumaczy prokurator sąd może w takiej sytuacji uznać, że kobieta popełniła przestępstwo, a jednocześnie miała zniesioną zdolność rozpoznania czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Uznaje ją za sprawcę danego czynu, a z uwagi na swój stan psychiczny, nie ponosi ona winy. I wówczas prawo przewiduje taką możliwość, że zamiast ukarania takiej osoby, umieszczenie jej w zakładzie psychiatrycznym - wyjaśnia prokurator.
Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTssnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Ola
6 miesięcy temu
Jak bardzo zdesperowana musiala byc ta matka bay dopuscic sie tego czynu nie potrafie sobie nawet wyobrazic! Zrozumiec moze tylko osoba ktora doswiadczyla tej podstepnej okropnej choroby. Tez chorowalam na depresje poporodowa...nie zycze najgorszemu wrogowi!
.. nie to
6 miesięcy temu
tragedia /.. tylko wyrafinowane morderstwo !
Inya
6 miesięcy temu
Należy wywalić pojęcie tzw. "NIEPOCZYTALNOŚCI" w ogóle z prawa! Jeśli pewne tzw. "choroby psychiczne" powodują, że człowiek nie panuje nad sobą, w ogóle się nie kontroluje, nie rozumie konsekwencji swoich działań, to nic już z niego nie będzie. Taka choroba nie POWINNA MIEĆ ZNACZENIA przy wydawaniu wyroku! Ważne są KONSEKWENCJE CZYNU I JEGO SZKODLIWOŚĆ! Co mnie obchodzi, że MORDERCA miał np. zdiagnozowaną schizofrenie, jak mi kogoś zamorduje bez powodu?! Liczą się FAKTY i trzeba chronić przed mordercą, by tragedia się nie powtórzyła! Najlepsza w tym wypadku jest kara główna, a że w wielu państwach jej (niestety) nie ma - to tam BEZWGLĘDNE dożywocie.
bErTssnD
iga
6 miesięcy temu
przecież od prawie roku to wszyscy popadli w depresję,a wielu to nawet w schizofrenię
olo_58
6 miesięcy temu
hmmm "niepoczytalna"....nie umiała czytać czy jak? "Kodeks Hamurabiego" tam jest wszystko prosto i jasno z lekarstwem na taką niepoczytalność włącznie.
aga
6 miesięcy temu
straszna targedia, nie trudno sobie wyobrazić ze podobnych bedzie w najbliizszym czasie duzo,
Justin
6 miesięcy temu
Stella, i wszystko jasne.. rodzice krzywdzą dzieci medialnymi imionami.. ja Brajanek, Jesica, jesteśmy wyjątkowi nie musimy o nic walczyć; a tu życie mówi zonk.. i wszystie te patologie tłumaczą się depresjami zamiast za siebie się wziąść
Ciekawy
6 miesięcy temu
Jakiej narodowości jest Stella?
Nina
6 miesięcy temu
Prawda jest taka,że małe dzieci a do tego bliźnięta potrafią wykończyć psychicznie i fizycznie nie tylko matkę. Wrzaski, ciągła zmiana pieluch, papki, nie przespane noce, robota 24 godz na dobę. To też psychika siadła.
Karol
6 miesięcy temu
W POLSCE NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK OPIEKA PSYCHIATRYCZNA.
ala
6 miesięcy temu
40 LAT, TO CHYBA BYŁA BABCIA, NIE MATKA.
ityle
6 miesięcy temu
Zamiast rozdawać 500 plusy na prawo i lewo trzeba było zacząć od reformy służby zdrowia.
Wojo
6 miesięcy temu
Przed i po-POczytalna! Ale juz podczas ZBRODNI-NIEpoczytalna...
bErTssnv
wolna myśl
6 miesięcy temu
GŁÓWNYM WINOWAJCĄ JEST GODEK i jej depresyjne poglady.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić