o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Kraków. Bez maseczki nie wychodź z domu. Gdzie będą kontrole policji?

2
Podziel się

Policjanci sprawdzą, czy mieszkańcy Krakowa przestrzegają obowiązku noszenia maseczek. Gdzie dokładnie będą prowadzone kontrole?

Kraków. Bez maseczki nie wychodź z domu. Gdzie będą kontrole policji?
Kraków. Kontrole maseczek w autobusach i tramwajach (Getty Images)
bECNpBfV

Kraków. Mandat za brak maseczki w tramwaju i autobusie

Jak podaje MPK Kraków, policjanci z Komendy Miejskiej Policji wspólnie z inspektorami ruchu MPK będą po raz kolejny w tym roku sprawdzać, czy pasażerowie krakowskich tramwajów i autobusów stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa, i mają maseczki.

bECNpBfX
Kontrolowane będą przede wszystkim pojazdy kursujące w rejonie galerii handlowych i dużych sklepów. Policjanci i inspektorzy ruchu MPK będą zwracać uwagę na stosowanie się do przepisów nie tylko przez podróżujących pasażerów, ale także osoby oczekujące na przystankach - czytamy na stronie MPK Kraków.

Kontrole maseczek w MPK Kraków

Policjanci i inspektorzy MPK będą przeprowadzać kontrole w krakowskich autobusach i tramwajach przez kilka najbliższych dni. Osoby, które nie będą miały maseczki, mogą dostać mandat.

bECNpBgd

O konieczności zakrywania ust i nosa w tramwajach i autobusach na bieżąco informują komunikaty MPK Kraków. Wyświetlane są w pojazdach na zamontowanych monitorach. Dodatkowo pasażerowie słyszą też komunikaty głosowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNpBgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Damian
9 miesięcy temu
Kanar da mandat za brak biletu i za brak maseczki — trzeba podpowiedzieć partii rządzącej
Piotr
9 miesięcy temu
Glupole - chca leciec na marsa a nie potrafia wygasic przez rok pochodnej grypy...- maseczkowe krainy... niczemu nie sluza maseczki tylko bardziej truja jak nosisz - to ułuda .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić