Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Krosno. Lekarze usłyszeli zarzuty. To przez nich nie żyje pan Tadeusz?

17
Podziel się:

Lekarze z SOR z Sanoka i Leska (woj. podkarpackie) nie potrafili pomóc panu Tadeuszowi. Mężczyzna wrócił na SOR z jeszcze większym bólem, jednak medycy rozłożyli ręce. Usłyszeli już zarzuty.

Krosno. Lekarze usłyszeli zarzuty. To przez nich nie żyje pan Tadeusz?
Zdjęcie obrazowe. ` (Pixabay)

Sprawa miała miejsce dwa lata temu, jednak dopiero teraz podejrzanym przedstawiono zarzuty. Dramat rozegrał się w Krośnie, a opisał go portal nowiny24.pl.

Na początku 2019 roku pan Tadeusz zaczął skarżyć się na ogromny ból. Jego syn wezwał karetkę. Mężczyzna trafił na SOR w Sanoku. Tam zrobiono mu badania, następnie lekarz miał podać pacjentowi kroplówkę i wypisać go do domu.

Wizyta w szpitalu nie pomogła. 63-latek wrócił na SOR w Sanoku. Jednak lekarka, zamiast skupić się na pacjencie, wyszła obrażona.

Doszło wówczas do scysji z lekarką, która poczuła się urażona uwagami rodziny pacjenta. Ostra wymiana zdań miała zakończyć się wyjściem lekarki i telefonem rodziny na policję - pisze portal nowiny24.pl.

Rodzina cierpiącego pana Tadeusza postanowiła szukać pomocy w Lesku. Mężczyzna został przyjęty. Diagnoza? Rodzenie kamieni. Mimo wszystko stan 63-latka wciąż się pogarszał.

Pacjent został przewieziony przez rodzinę kolejny raz do innego szpitala. W połowie drogi do Krosna mężczyznę przejęli ratownicy z karetki, bo jego stan dramatycznie zaczął się pogarszać.

Niestety na pomoc okazało się za późno. 63-latek zmarł. Dopiero w Krośnie lekarze postawili prawidłową diagnozę - jeden z kamieni zatkał przewód moczowy i wdała się sepsa. Lekarze z Leska i Sanoka usłyszeli już zarzuty. Nie przyznali się do winy. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dotyczą narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby zobowiązane do opieki nad nim z racji pełnionego dyżuru - informuje Nowiny24.pl Monika Kaszubowicz, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie.
Zobacz także: Konflikt z Izraelem. Aleksander Kwaśniewski komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
kik
8 miesięcy temu
Pacjenci potrafią być awanturniczy,co wytrąca z rownowagi nawet najlepszego lekarza
kik
8 miesięcy temu
w Polsce .najlepiej zostac handlarzem ciuchów, żadnej odpowiedzialności przebitka 3 krotna , buduje sie dom za domem
Ewcia
9 miesięcy temu
Ordynator z ginekologii ze szpitala w Krośnie udziela informacji o stanie zdrowia pacjentki tylko w gabinecie prywatnym oczywiście za kasę, tak jak za wizytę 150zł, to jest rozbój w biały dzień
amelia
9 miesięcy temu
Mój mąż zemdlał z bólu i rozbił sobie głowę z powodu kamienia w moczowodzie. Zabrało go pogotowie do krośnieńskiego szpitala i myślałam, że mu pomogą. A guzik, wrócił rano autobusem, nawet USG nie zrobili i kazali mu zrobić prywatnie. Córkę wyrzucili (bo jak to nazwać) z krośnieńskiego szpitala w nocy bez słowa wyjasnienia, a miała mieć rano robione badania. Mogłabym książkę napisać o tym jak się w Krośnie traktuje pacjentów. Dno i wodorosty!
Obiektywny
9 miesięcy temu
Polska sluzba zdrowia zabija, powtarzam zabija rok w rok tysiace cierpiacych ludzi !!!
Anka
9 miesięcy temu
Niestety w sanockim szpitalu to jest norma. Zero kompetencji, zadufanie, zupełny brak empatii. Lekarze potrafią tylko być urażeni zamiast pomagać. Wiem co piszę, parę lat temu przeżywałam to samo. Mąż zmarł. Nie miałam siły dochodzić sprawiedliwości, ale cieszę się, że inni ją mają.
Chińczyk
9 miesięcy temu
To nie jest kwestia prywatyzacji, tylko odpowiedzialności karnej za niedopełnienie obowiązków lub błędu w sztuce. W niektórych krajach nawet profesjonalni lekarze ubezpieczają się na wypadek błędu, jednak przy ogromnym przerobie, może to się czasem zdarzyć- statystyka, u nas większość tych w białych kitlach jest nastawiona na robienie kasy, a nie leczenie, przy czy za nic nie odpowiadają, bo jak dochodzi co do czego, to ich koledzy ich uniewinniają.
Polak
9 miesięcy temu
3-5 lat im grozi? Za 3 i za 5 powinno być jedno zero. Ile dziesiątek tysięcy ludzi musi umrzeć jeszcze? To już najwyższy czas na prywatyzację!
Felka
9 miesięcy temu
Tak ich uczą na uczelniach a oni się nie dokształcania bo szybko chcą się dorobić o to chodzi w dodatku chodzi żeby leczyć a nie wyleczyć a gdzie przyczyna choroby nie wiedzą
Mlody
9 miesięcy temu
W Polsce i w większości szpitali jest tak samo ,jak nie dasz w łapę to cię nie wyleczą i mają cię po prostu w dupie ,chyba że masz znajomości albo jesteś kim ważnym ,albo dasz w łapę więc po co płacić ubezpieczenie ,jak pujde na prywatnie wszystko jest ok ,a jak na ubezpieczalnie to mają mnie w dupie i muszę czekać miesiącami o co tu chodzi???
Aga
9 miesięcy temu
Mialam ten sam problem, gdyby nie lekarze z urologii krosnienskiego szpitala, to wachalabym juz w tamtym roku-kwiatki, od spodu.
Upadek cywili...
9 miesięcy temu
Dobrze, prawidłowo, a dlaczego nie wprowadzono lekarzy z zagranicy, bo Rady Lekarzy postawiły ultimatum! Idzie o ogromne pieniądze, nasze pieniądze. Na NFZ nie leczą albo za miesiąc, ale za 200 zł prywatnie jeszcze dziś cię przyjmą.
Przemek
9 miesięcy temu
Zabili Pana Tadeusza? To dlatego Polska na tyle lat pod zaborami wylądowała.
Pielęgniarka
9 miesięcy temu
Druga diagnoza była prawidłowa czyli rodzenie kamieni. Po diagnozie powinni zrobić usg z wymiarowaniem i wiadomo co dalej. To naprawdę skandal żeby wiezc chorego do trzeciego szpitala! Ps. Naprawdę mnóstwo pacjentów zmarło bo przy ostrym brzuchu 4 x test powtarzali papierki wypisywali zamiast usg robić. Bo małżeństwo z wypadku samochodowego, oboje w stanie ciężkim było wiezione prawie 200 km bo 3 najbliższe szpitale były przemianowane na covidowe i wypadków nie przyjmowały... Takich sytuacji było i jest mnóstwo i nikt nie poczowa się do winy!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić