Krowy spłonęły żywcem. Ogromny pożar na Lubelszczyźnie

74

Ogromny pożar na Lubelszczyźnie w miejscowości Grabowiec niedaleko Radzynia Podlaskiego. Spaleniu uległy budynki jednego z gospodarstw. Żywioł pochłonął również krowy znajdujące się w oborze. Straż pożarna ustala okoliczności zdarzenia.

Krowy spłonęły żywcem. Ogromny pożar na Lubelszczyźnie
Krowy spłonęły żywcem. Ogromny pożar na Lubelszczyźnie (Facebook, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim)

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, w miejscowości Grabowiec ok. godziny 15:00 wybuchł pożar. Spłonęły budynki gospodarcze. Gęsty dym był widoczny z wielu kilometrów. Na miejscu pojawiło się wiele zastępów straży pożarnej.

Krowy spłonęły żywcem. Ogromny pożar na Lubelszczyźnie

Spłonął garaż, stodoła i maszyny rolnicze. Ogień zajął również oborę, w której znajdowało się bydło. Krowy spłonęły żywcem, jak wynika z przekazanych informacji.

W budynku gospodarczym przebywało ok. 50 sztuk bydła, kilka z nich padło, część została na skutek dużych poparzeń wywieziona do rzeźni - pisze serwis Radzyn.24wspolnota.pl.

Z ogniem walczyli strażacy z PSP oraz okolicznych OSP. Na miejscu był obecny właściciel posesji. Mężczyzna miał rzucić się na ratunek. Niestety został ranny. Trafił do szpitala.

Lokalny serwis podaje, że przed godziną 18:00 na miejscu wciąż pracowali strażacy z powiatu radzyńskiego i międzyrzeckiego. Funkcjonariusze mieli wskazać prawdopodobną przyczynę pożaru.

Strażacy ocenili, że prawdopodobną przyczyną wzbudzenia pożaru było zwarcie instalacji fotowoltaicznej nad garażem - czytamy.

Na zdjęciach udostępnionych przez radzyńskich strażaków widać doszczętnie zniszczone budynki gospodarcze. Obok nich znajduje się dom, który najprawdopodobniej udało się uchronić przed ogniem.

W zadymionej stodole stoją maszyny rolnicze, które również uległy zniszczeniu. Podobnie wyglądają inne zabudowania, nad którymi unoszą się kłęby dymu. Po ugaszeniu pożaru zostaną oszacowane straty, jakie wywołał ogień. Służby ocenią też dokładną przyczynę pojawienia się pożaru.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Krowa na dachu. Niewiarygodne nagranie z Indii
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić