Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. "Szlag Polaka trafia"

1075
Podziel się:

Nie milkną echa incydentu z udziałem "babci Kasi", do którego doszło w poniedziałek na placu Piłsudskiego w Warszawie. Media obiegło nagranie, na którym kobieta przepycha się z policjantami pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Na film zareagowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. – Zadymiara, chuliganka. (…) Szlag Polaka trafia – skomentowała zachowanie aktywistki.

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. "Szlag Polaka trafia"
Krystyna Pawłowicz nie szczędziła krytyki pod adresem "babci Kasi" (Getty Images, Twitter)

Awantura na placu Piłsudskiego wybuchła w poniedziałek w godzinach wieczornych. Do pomnika zabezpieczanego przez policjantów podeszła z tęczową flagą "babcia Kasia" oraz kilku innych aktywistów. Wywiązała się sprzeczka między działaczami LGBT a mundurowymi.

"Nie dotykaj mnie swoim tłustym brzuchem!"; "Nie drzyj się na mnie!" – rzuca na nagraniu do jednego z funkcjonariuszy Katarzyna Augustyniak, znana szerzej jako "babcia Kasia".

Na filmie widać także przepychanki z policją. W pewnym momencie mundurowy mówi do aktywistki "dość". – G… mnie obchodzi twoje "dość". Ty się na mnie pchasz. Jesteś na moim utrzymaniu – wykrzykuje w odpowiedzi kobieta.

Krystyna Pawłowicz zobaczyła nagranie. "Sądy pozwalają chuliganerii upokarzać policjantów"

Film z zajścia odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internauci zwracają uwagę na końcówkę nagrania, na którym "babcia Kasia" krytykuje osobę nagrywającą. – Dlatego was nie zawiadamiałam, nie zapraszałam żadnych mediów, bo wiedziałam, że będzie taka scysja – mówi.

W środę do wydarzeń na nagraniu odniosła się Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w ostrych słowach potępiła zachowanie "babci Kasi". Oceniła, że "sądy taśmowo pozwalają chuliganerii upokarzać i odzierać funkcjonariuszy i ich rodziny z godności".

Czy godność policjanta na służbie podlega ochronie? (…) Czy nakaz trzymania przez mundurowych nerwów na wodzy uchyla ich prawo do godności, która jest niezbywalna? – zapytała Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz bezlitosna dla "babci Kasi". "Zadymiara i chuliganka"

Dalej Krystyna Pawłowicz zwróciła uwagę na orzeczenie Sądu Najwyższego z grudnia zeszłego roku. 7 grudnia "babcia Kasia" została uniewinniona w wytoczonym przez funkcjonariuszy procesie o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie.

Zadymiara, chuliganka o nazwisku Augustynek podczas napaści na godność policjanta i jego rodzinę. Bezkarna, popierana przez sądy. Policjant na służbie Rzeczpospolitej znieważany, a Rzeczpospolita – bezradna… Szlag Polaka trafia – podsumowała Krystyna Pawłowicz.

Obejrzyj także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1075)
str48.
4 miesiące temu
gdyby glupota miala skrzydla i umiala to ta zolza byla by p[erwsza golebica w kraju
emerytka 78
4 miesiące temu
A to ten żarłok sejmowy !!!!
Matka Polka
4 miesiące temu
To przecież wiedźma z jadem,która zatruwa nasz kraj!
dostep777
4 miesiące temu
Tak kiedyś wyobrażałem sobie współczesną Babę Jagę
Gość
4 miesiące temu
Uwaga dziadki z UB już wstały i czytają prasę internetową i plują jadem. Jak potem im smakuje takie jadowite #niadanie? Nie wiem.
Roman
4 miesiące temu
A buraki z PO i lewicowcy jako ludzie b. inteligentni piszą z błędami ortograficznymi. Oto elitarna klasa społeczna A popiera ich inteligencja szkolona w Moskwie po zawodówkach, a potem praca w UB, SB itp.
Tomek
4 miesiące temu
A ja wciąż się zastanawiam jaki jest klucz do członkowstwa w PiS. W każdej partii, nawet w tych najbardziej absurdalnych zdarzają się ludzie mądrzy i inteligentni. W PiS nie ma ani jednego. To partia ludzi którzy nie zasługują by nazywać ich ludźmi. Każdy co do jednego to burak, prostak i cham bez kultury tak jak pani Pawłowicz, Kaczyński, Terlecki, Czarnek itp itd.
gość
4 miesiące temu
To jest właśnie ta "inteligencja" nabyta w czystej formie...
Policjant
4 miesiące temu
Wyobraź sobie jak kibice na Ciebie plują...
kazik
4 miesiące temu
Kryśka jesteś piękna
TK.
4 miesiące temu
Tuż przed wejściem do polityki jako profesor prawa Pawłowicz napisała opinię dla prokuratury i sądu, która posłużyła do skazania ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na więzienie — chodzi o głośną sprawę, która skończyła się ułaskawieniem Kamińskiego przez prezydenta Dudę. Od tego czasu Pawłowicz każdego dnia stara się na klęczkach przeprosić za zdradę i zrobi dla PiS wszystko, byle tylko naczelnik Kaczyński i obrońca granic Kamiński wybaczyli. To zresztą tłumaczy, dlaczego kolana i zdrada to najczęstsze słowa w jej słowniku.
TK.
4 miesiące temu
Obecna atrapa TK jest w stanie wydać orzeczenie, ze konstytucja jest niekonstytucyjna i nikt w Polsce się nie zdziwi. Jej prezes z tytułem mgr została wybrana niezgodnie z prawem, o mężu TW już nie wspomnę. Prezes PIS chodzi do niej na obiadki.
Miść Paderesk...
4 miesiące temu
Te schodki swietnie sie nadaja na publiczny szalet :)
loganty
4 miesiące temu
Każdym wpisem kreśli własną autobiografię,pełną chamstwa,nienawiści,arogancji,taki wzór chrześcijańskich cnót niewieścich o jakim czarnek nie śnił...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić