Krystyna Pawłowicz została wezwana do zrzeczenia się urzędu sędziego TK

198

Nie cichną kontrowersje wokół okoliczności, w jakich Krystyna Pawłowicz przebywała w hotelu w Solcu-Zdrój. Wyciągnięcia konsekwencji wobec sędzi Trybunału Konstytucyjnego domagają się m.in. politycy Lewicy. Uważają, że powinna ustąpić ze stanowiska.

Krystyna Pawłowicz została wezwana do zrzeczenia się urzędu sędziego TK
Krystyna Pawłowicz (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Do skrytykowania Krystyny Pawłowicz przez przedstawicieli Lewicy doszło na konferencji prasowej. Ich zarzuty dotyczyły m.in. niejasnych okoliczności, w jakich Pawłowicz została ewakuowana z hotelu.

Krystyna Pawłowicz straci urząd w Trybunale Konstytucyjnym?

Krystynę Pawłowicz z hotelu mieli ewakuować członkowie Służby Ochrony Państwa. Ona sama twierdzi, że nie była specjalnie traktowana. Dodatkowo, jak podaje Wirtualna Polska, wersja przedstawiona przez rzecznika straży pożarnej miała stać w sprzeczności z tą podaną przez właściciela obiektu.

Politycy Lewicy wyrazili oburzenie z powodu zachowania Krystyny Pawłowicz i tego, w jaki sposób została potraktowana. Skrytykowała ją m.in. posłanka Wanda Nowicka, która zaapelowała do sędzi Trybunału Konstytucyjnego, aby dobrowolnie ustąpiła ze stanowiska. Zdanie Nowickiej podziela również Robert Biedroń, który domagał się przedstawienia jasnych wyjaśnień w sprawie.

Czy pani Krystyna Pawłowicz była ewakuowana z hotelu przez limuzynę SOP-u? Jeśli tak, to jakie jest uzasadnienie objęcia ochroną pani Krystyny Pawłowicz? Żadne przecież pełnione przez nią funkcję publiczne nie stanowią podstawy do tej ochrony – zauważył Robert Biedroń (Wirtualna Polska).
Zobacz także: Zobacz też: Wyrok TK ws. aborcji. Eliza Rutynowska: to torturowanie kobiet
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić