o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć

1775
Podziel się

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, jest jednym z najlepiej chronionych polityków w Polsce. Pod jego domem na warszawskim Żoliborzu ciągle stoi radiowóz. A policjanci mają dość.

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć
Jarosław Kaczyński (PAP, Tomasz Paczos)
bDJQVcBN

Kaczyńskiego od lat chroni prywatna firma GROM Group. Pilnują jego domu, wożą go na msze, na cmentarz czy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ale są przy nim także policjanci. Pilotują m.in. samochody GROM Group między granicami rejonów (dzielnic) i mają coraz bardziej dość.

Policjanci są wściekli

Policjanci narzekają na podejście do nich ochroniarzy prezesa. Ci znani są z arogancji.

bDJQVcBP
Traktuje się nas jak prywatną agencję. GROM Group kasuje pieniądze a my co? My jesteśmy od legitymowania i ewentualnego zatrzymywania - mówi anonimowo policjant z Warszawy.
Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jarosław Kaczyński wykorzystuje sojusz z Kościołem do szerzenia nienawiści

Policjanci nadzorują dom na Żoliborzu, bo Kaczyński zrezygnował z przysługującej mu obstawy Służby Ochrony Państwa. Ale formalnie "spowiadać" muszą się z tego, co dzieje się pod domem, ludziom z SOP.

bDJQVcBV

"Co my chronimy?"

Co ciekawe, w domu jest także izba pamięci Lecha Kaczyńskiego. Pojawiają się więc pytania, co właściwie jest chronione - dom prezesa czy miejsce pamięci?

Tak czy inaczej, policja nie odstępuje Kaczyńskiego całe 24 godziny. Można tam zobaczyć przez całą dobę radiowozy i umundurowanych funkcjonariuszy. Ale nie tylko, bo Kaczyńskiego pilnują również policjanci po cywilnemu. A w pobliżu nie ma nawet toi-toia.

bDJQVcBW

Oprócz policji jest oczywiście także GROM Group. Oprócz ochroniarzy, którzy stanowią jego ochronę osobistą m.in. podczas wyjazdów z domu, kilku jest także na stałe w domu. Monitorują m.in. cały ruch i komunikację elektroniczną, co powinien robić SOP, jednak tego chciał uniknąć prezes, który - jak informowały wielokrotnie media - nie ufa Służbie Ochrony Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJQVcCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1775)
Nie do wiary
2 miesiące temu
Absurd goni absurd , starzec ma odchyły od dawna i będzie coraz gorzej !!! Proponuje opiekę w zakładzie zamkniętym , bardziej skuteczna i na pewno tańsza !!!
Ann
2 miesiące temu
Stany lękowe i strach naszego słońca narodu doprowadziło do Armii Ochroniarzy . Tylko szkoda , że to z naszych pieniędzy.
hihi
2 miesiące temu
Tak panicznie boi się suwerena
bDJQVcCr
...
2 miesiące temu
"Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego, jak w Związku Sowieckim pomnik Stalina. Rosjanie, żeby podlizać się rządzącym, stawiali pomniki Stalina. Powstawały jak grzyby po deszczu od Moskwy po najmniejsze miasteczka. W każdym domu musiał wisieć portret Stalina. Można próbować wprowadzić taką religię, ale to będzie religia Kaczyńskiego, nie religia chrześcijańska" - powiedział. " Jeszcze niech w każdym domu będzie portret Lecha Kaczyńskiego, przed którym trzeba będzie się kłaniać, jak w Korei Północnej. Od początku mówiłem, że pochówek na Wawelu był błędem. Tworzy się kult. Zrobiono, jak zrobiono, ale nie ma sensu nakręcanie tego na większe obroty. Dzisiaj policjanci każdego 18. dnia miesiąca ochraniają Wawel. Jakby stan wojenny był w Polsce. Sami policjanci się z tego śmieją, ale robią, co im rozkazano. Po co? I ile to kosztuje Polaków?" - pytał śp. bp Pieronek. --
Ddd
2 miesiące temu
Boji się,bo wie,że naród jest wściekły,za to co się dzieje w Polsce.
Najnowsze komentarze (1775)
Oczywisty
miesiąc temu
Dobrze wiedzą że ten dom by stał bez okien całą zimę gdyby tam nie stali.
???Polak???
miesiąc temu
Mumia musi mieszkać w mauzoleum!!!! Jeżeli jest tam izba pamięci(absurd) to czy można ją zwiedzać? I czy kiedykolwiek zwykli ludzie ją zwiedzali? Czy tą izbę zrobił sobie Kaczyński za nasze pieniądze i sam czci swojego brata bo po prostu jest samotnym, mściwym i chorym z rozpaczy człowiekiem? I kiedy TO wszystko się zakończy, to dzielenie ludzi i niszczenie kraju przez jednego człowieka? I dlaczego cała partia na TO pozwala?
Ania
miesiąc temu
Ja myślę, że mają dość, bo premie także im zabrali. I się wkurzyli, że takie zasługi itp. (od ochrony, po bicie manifestujących kobiet),a tu 13tkę zabrał. Nie oceniam czy słusznie czy nie, ale jak oszczędzamy to wszędzie (także na ochronie). Ciekawe czy gdyby taki policjant widział jakąś podejrzaną sytuację np. kieszonkowca w tamtym regionie- miałby szansę zareagować?
Brick
miesiąc temu
Jak mam dość to coś zmieniam a jak nie chcę zmienić to nie jęczę...
czytelnik
miesiąc temu
Dziwię się, że polska policja musi wykonywać tak obrzydliwe zadania! Współczuję Wam bardzo Panowie policjanci, trzymajcie się, przecież wiecznie to nie będzie trwało!
sympatykPIS
miesiąc temu
Wystarczy, aby obrońcy demokracji nie robili zadymy pod jego domem i wtedy ochrona i policja nie potrzebne.
Seniorita
miesiąc temu
„Demokracja monopolu nie znosi. Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju (...), jeżeli do tego ma prezydenta, a do tego poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło, a u drugich belki nie widzą, żeby się odwołać do Ewangelii, to wtedy proszę państwa z naszą demokracją może być bardzo niedobrze”. j.Kaczyński
Sprawiedliwy
miesiąc temu
Niech zyje w zdrowiu 100 lat , jedyny czlowiek , ktory ma glowe na karku , jakby ktos byl lepszy to by Go zastapil ale nie ma - Cieszcie sie ludzie ze jest pan Kaczynski bo macie lepiej niz bylo , gdyby nie swiatowa pandemia byloby jeszcze lepiej - W Polsce I tak nie ma takiej tragedii wirusowej jak w innych krajach
bDJQVcCj
Skrzypiący bu...
miesiąc temu
A co mi tam honor, ojczyzna, bóg. Jak płacą to "Dobrze Grom"
Krakowianka
miesiąc temu
jeden człowiek juz został zamordowany - a morderca mówił, że chciał zabić Kaczyńskiego. Jeszcze Wam mało? Czy raczej chcielibyście, żeby go ktos zabił???!!!
Don'Clavish
2 miesiące temu
Kaczaffi potrzebuje adaptacji czasu pośredniego by mieć przystosowanie do systemu więziennego. Musi mieć strażników przez 24h. Jak straci władzę, to uzyska dożywotkę od Trybunału Stanu. Po tym "standbay-u" gładko we WronCatraz zazna ukojenia już jako JarCapone.
Korol
2 miesiące temu
A zdjęcie sprzed 10+ lat.
Zygmunt
2 miesiące temu
Jak ma im ufać skoro ich poprzednicy nie uchronili jego brata i pozwolili samolotowi spaść w krzaki zamiast kazać wylądować na lotnisku.
Belfegor
2 miesiące temu
"Dał nam przykład Bonaparte..." A właśnie że mamy lepszy przykład: Paryż 1789 i następne lata.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić