o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć

1777
Podziel się

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, jest jednym z najlepiej chronionych polityków w Polsce. Pod jego domem na warszawskim Żoliborzu ciągle stoi radiowóz. A policjanci mają dość.

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć
Jarosław Kaczyński (PAP, Tomasz Paczos)
bEKMDRCJ

Kaczyńskiego od lat chroni prywatna firma GROM Group. Pilnują jego domu, wożą go na msze, na cmentarz czy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ale są przy nim także policjanci. Pilotują m.in. samochody GROM Group między granicami rejonów (dzielnic) i mają coraz bardziej dość.

Policjanci są wściekli

Policjanci narzekają na podejście do nich ochroniarzy prezesa. Ci znani są z arogancji.

bEKMDRCL
Traktuje się nas jak prywatną agencję. GROM Group kasuje pieniądze a my co? My jesteśmy od legitymowania i ewentualnego zatrzymywania - mówi anonimowo policjant z Warszawy.
Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jarosław Kaczyński wykorzystuje sojusz z Kościołem do szerzenia nienawiści

Policjanci nadzorują dom na Żoliborzu, bo Kaczyński zrezygnował z przysługującej mu obstawy Służby Ochrony Państwa. Ale formalnie "spowiadać" muszą się z tego, co dzieje się pod domem, ludziom z SOP.

bEKMDRCR

"Co my chronimy?"

Co ciekawe, w domu jest także izba pamięci Lecha Kaczyńskiego. Pojawiają się więc pytania, co właściwie jest chronione - dom prezesa czy miejsce pamięci?

Tak czy inaczej, policja nie odstępuje Kaczyńskiego całe 24 godziny. Można tam zobaczyć przez całą dobę radiowozy i umundurowanych funkcjonariuszy. Ale nie tylko, bo Kaczyńskiego pilnują również policjanci po cywilnemu. A w pobliżu nie ma nawet toi-toia.

bEKMDRCS

Oprócz policji jest oczywiście także GROM Group. Oprócz ochroniarzy, którzy stanowią jego ochronę osobistą m.in. podczas wyjazdów z domu, kilku jest także na stałe w domu. Monitorują m.in. cały ruch i komunikację elektroniczną, co powinien robić SOP, jednak tego chciał uniknąć prezes, który - jak informowały wielokrotnie media - nie ufa Służbie Ochrony Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKMDRDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1777)
EWK
5 miesięcy temu
NAJSKUTECZNIEJSZEGO COVIDA MU ŻYCZĘ.
Cezaryk
6 miesięcy temu
Panie Kaczyński, jak ja Panu współczuję. Jak można żyć w takiej paranoi i spać w Izbie Pamięci swojego brata... To RP nie stać już na jakiś przytułek dla Ciebie, panie Kaczyński? Kraj schodzi na psy, kiedy Ty rozdajesz tyle dóbr najbardziej potrzebującym. Kto nie umie zrozumieć, że Szumowski potrzebował zapomogi na ileś tam milionów, ten nie wie, co to prawdziwa bieda. A ten Morawiecki? No, jakże można nazywać go Pinokio? Co prawda, jest trochę krzywy i kaprawy, ale żeby od razu, że kłamie o wszystkim? Kto uwierzy, że dawał kredyty frankowe? A ten jego kolega, Obajtek? To taki poczciwy polski chłop z Pcimia. Przecież trzeba znajomym pomagać protekcją, bo kto tego nie wie ten głupi przecież. Naprawdę, przepełnia mnie ogromne współczucie dla Pana. Rzuca Pan perły przed wieprze, a one nic... i musi Pan spać w muzeum dla dobra Rzeczpospolitej. Świat zwariował, a Polska jeszcze bardziej.
Oczywisty
9 miesięcy temu
Dobrze wiedzą że ten dom by stał bez okien całą zimę gdyby tam nie stali.
bEKMDRDn
???Polak???
9 miesięcy temu
Mumia musi mieszkać w mauzoleum!!!! Jeżeli jest tam izba pamięci(absurd) to czy można ją zwiedzać? I czy kiedykolwiek zwykli ludzie ją zwiedzali? Czy tą izbę zrobił sobie Kaczyński za nasze pieniądze i sam czci swojego brata bo po prostu jest samotnym, mściwym i chorym z rozpaczy człowiekiem? I kiedy TO wszystko się zakończy, to dzielenie ludzi i niszczenie kraju przez jednego człowieka? I dlaczego cała partia na TO pozwala?
Ania
9 miesięcy temu
Ja myślę, że mają dość, bo premie także im zabrali. I się wkurzyli, że takie zasługi itp. (od ochrony, po bicie manifestujących kobiet),a tu 13tkę zabrał. Nie oceniam czy słusznie czy nie, ale jak oszczędzamy to wszędzie (także na ochronie). Ciekawe czy gdyby taki policjant widział jakąś podejrzaną sytuację np. kieszonkowca w tamtym regionie- miałby szansę zareagować?
Brick
9 miesięcy temu
Jak mam dość to coś zmieniam a jak nie chcę zmienić to nie jęczę...
czytelnik
9 miesięcy temu
Dziwię się, że polska policja musi wykonywać tak obrzydliwe zadania! Współczuję Wam bardzo Panowie policjanci, trzymajcie się, przecież wiecznie to nie będzie trwało!
sympatykPIS
9 miesięcy temu
Wystarczy, aby obrońcy demokracji nie robili zadymy pod jego domem i wtedy ochrona i policja nie potrzebne.
Seniorita
9 miesięcy temu
„Demokracja monopolu nie znosi. Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju (...), jeżeli do tego ma prezydenta, a do tego poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło, a u drugich belki nie widzą, żeby się odwołać do Ewangelii, to wtedy proszę państwa z naszą demokracją może być bardzo niedobrze”. j.Kaczyński
Sprawiedliwy
9 miesięcy temu
Niech zyje w zdrowiu 100 lat , jedyny czlowiek , ktory ma glowe na karku , jakby ktos byl lepszy to by Go zastapil ale nie ma - Cieszcie sie ludzie ze jest pan Kaczynski bo macie lepiej niz bylo , gdyby nie swiatowa pandemia byloby jeszcze lepiej - W Polsce I tak nie ma takiej tragedii wirusowej jak w innych krajach
Skrzypiący bu...
9 miesięcy temu
A co mi tam honor, ojczyzna, bóg. Jak płacą to "Dobrze Grom"
Krakowianka
9 miesięcy temu
jeden człowiek juz został zamordowany - a morderca mówił, że chciał zabić Kaczyńskiego. Jeszcze Wam mało? Czy raczej chcielibyście, żeby go ktos zabił???!!!
Don'Clavish
9 miesięcy temu
Kaczaffi potrzebuje adaptacji czasu pośredniego by mieć przystosowanie do systemu więziennego. Musi mieć strażników przez 24h. Jak straci władzę, to uzyska dożywotkę od Trybunału Stanu. Po tym "standbay-u" gładko we WronCatraz zazna ukojenia już jako JarCapone.
bEKMDRDf
Korol
9 miesięcy temu
A zdjęcie sprzed 10+ lat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić