Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 
aktualizacja 

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć

2446

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, jest jednym z najlepiej chronionych polityków w Polsce. Pod jego domem na warszawskim Żoliborzu ciągle stoi radiowóz. A policjanci mają dość.

Tajemnice ochrony Kaczyńskiego. Policjanci mają dosyć
Jarosław Kaczyński (PAP, Tomasz Paczos)

Kaczyńskiego od lat chroni prywatna firma GROM Group. Pilnują jego domu, wożą go na msze, na cmentarz czy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ale są przy nim także policjanci. Pilotują m.in. samochody GROM Group między granicami rejonów (dzielnic) i mają coraz bardziej dość.

Policjanci są wściekli

Policjanci narzekają na podejście do nich ochroniarzy prezesa. Ci znani są z arogancji.

Traktuje się nas jak prywatną agencję. GROM Group kasuje pieniądze a my co? My jesteśmy od legitymowania i ewentualnego zatrzymywania - mówi anonimowo policjant z Warszawy.
Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jarosław Kaczyński wykorzystuje sojusz z Kościołem do szerzenia nienawiści

Policjanci nadzorują dom na Żoliborzu, bo Kaczyński zrezygnował z przysługującej mu obstawy Służby Ochrony Państwa. Ale formalnie "spowiadać" muszą się z tego, co dzieje się pod domem, ludziom z SOP.

"Co my chronimy?"

Co ciekawe, w domu jest także izba pamięci Lecha Kaczyńskiego. Pojawiają się więc pytania, co właściwie jest chronione - dom prezesa czy miejsce pamięci?

Tak czy inaczej, policja nie odstępuje Kaczyńskiego całe 24 godziny. Można tam zobaczyć przez całą dobę radiowozy i umundurowanych funkcjonariuszy. Ale nie tylko, bo Kaczyńskiego pilnują również policjanci po cywilnemu. A w pobliżu nie ma nawet toi-toia.

Oprócz policji jest oczywiście także GROM Group. Oprócz ochroniarzy, którzy stanowią jego ochronę osobistą m.in. podczas wyjazdów z domu, kilku jest także na stałe w domu. Monitorują m.in. cały ruch i komunikację elektroniczną, co powinien robić SOP, jednak tego chciał uniknąć prezes, który - jak informowały wielokrotnie media - nie ufa Służbie Ochrony Państwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić