Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Kłopotliwa sytuacja. Robert Biedroń przemawiał. Przerwała mu starsza kobieta

46

Robert Biedroń prosił w Warszawie o wsparcie w wyborach prezydenckich, kiedy jego konferencję zakłócił kłopotliwy incydent. Starsza kobieta podająca się za nauczycielkę z liceum im. Tadeusza Reytana kilkakrotnie przerywała kandydatowi, m.in. wyznając miłość wobec Andrzeja Dudy i śpiewając "Rotę".

Konferencję Roberta Biedronia przerwała kobieta
Konferencję Roberta Biedronia przerwała kobieta (Facebook.com)

"Nowe Otwarcie" Roberta Biedronia zostało przerwane przez jedną ze słuchaczek. Kandydat na prezydenta Polski zorganizował konferencję przed budynkiem Dworca Centralnego w Warszawie, która była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych.

Chciałbym być prezydentem zwykłego człowieka, prezydentem Polski, która jest czymś więcej - mówił Biedroń, kiedy podeszła do niego starsza kobieta.

Słuchaczka przypomniała Biedroniowi o nieprzyjemnym incydencie. Przedstawiła się jako nauczycielka z liceum im. Tadeusza Reytana i stwierdziła, że kandydat lewicy nie został kiedyś wpuszczony do szkoły ze względu na swoją orientację seksualną. Biedroń przytaknął i starał się kontynuować wystąpienie, ale kobieta znowu mu przerwała.

Kocham prezydenta Dudę i Morawieckiego. A wie pan co, mój wujek to walczył pod Monte Casino i zdobyli k... ten klasztor Benedyktynów. A naszym hymnem to powinna być... - w tym miejscu kobieta zaczęła śpiewać "Rotę".

Przerwała konferencję Roberta Biedronia. Kandydat oddał mikrofon

Polityk lewicy początkowo próbował dyskutować z kobietą, mówiąc, że "Polska jest dla wszystkich". Po chwili jednak zrezygnował i przekazał jej mikrofon. Kobieta kontynuowała wywód.

Naszym prezydentem jest Duda, a premierem Morawiecki. A wiesz co? Państwo posłuchajcie. Ja się nie boję. Moja teściowa jest chrzestną Leszka MilleraMillera, tego łobuza z Żyrardowa. No i co? - pytała zgromadzonych na konferencji.

Kiedy znowu zaczęła śpiewać, sztabowcy poprosili kobietę o opuszczeni konferencji. Wtedy kandydat na prezydenta przeszedł do ujawniania kolejnych planów na najbliższe wyborcze tygodnie. Pierwszą wizytę w ramach kampanii Biedroń złoży w czwartek w Katowicach.

Będzie odwiedzał te miejsca, w których my w trakcie pandemii bywaliśmy. Będzie odwiedzał miejsca, które my wspieraliśmy jako parlamentarzyści Lewicy, dla których szyliśmy i zawoziliśmy maseczki, fartuchy. Będą to szpitale, Domy Pomocy Społecznej, takie miejsca, gdzie ludzie czekają, aby ktoś się nimi zainteresował - oświadczyła na konferencji wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Zobacz też: "Próba zniszczenia człowieka". Szef KPRM broni Łukasza Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić