Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus: mimo wzrostu zachorowań na COVID-19 Brazylia znosi część obostrzeń

6
Podziel się

Pandemia COVID-19 w Ameryce Łacińskiej wciąż przybiera na sile. Państwem szczególnie dotkniętym przez masowe zarażenia koronawirusem jest Brazylia. Mimo że społeczeństwo wciąż potrzebuje dystansu społecznego, rząd zdecydował się cofnąć część obostrzeń.

Koronawirus: mimo wzrostu zachorowań na COVID-19 Brazylia znosi część obostrzeń
Liczba zachorowań na COVID-19 w Brazylii stale rośnie (PAP, Sebastiao Moreira)
bEUTMxNN

Według ustaleń "Worldometers.info" w Brazylii doszło do około 775 184 zachorowań na COVID-19. Na razie pod względem liczby zarażeń koronawirusem państwo wyprzedzają jedynie Stany Zjednoczone.

COVID-19 najłatwiej rozprzestrzenia się w gęsto zaludnionych miastach. Niechlubny rekord należy do Sao Paulo w południowej Brazylii, zamieszkanego przez ponad 20-milionową populację.

bEUTMxNP

Koronawirus w Brazylii. Rząd znosi część ograniczeń w największych miastach

Jak podaje "The Wire", mimo że pandemia COVID-19 nadal nie została opanowana, rząd Brazylii zniósł niektóre obostrzenia. W marcu 2020 roku doszło do zamknięcia większości sklepów z wyjątkiem spożywczych oraz aptek. Mieszkańcy nie mogli także odwiedzać galerii handlowych.

Zobacz także: Zobacz też: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19

Obecnie Brazylia przygotowuje się do ponownego otwarcia pozostałych sklepów, jednak z pewnymi ograniczeniami. Mieszkańców będzie obowiązywało przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem.

bEUTMxNV

Sprzedawcy są zobowiązani zapewnić klientom żele antybakteryjne oraz pilnować, by przed wejściem zasłaniali usta i nos. Niektórzy posuwają się jeszcze dalej i zamierzają mierzyć wchodzącym temperaturę ciała. W części miast centra handlowe będą otwarte tylko cztery godziny dziennie.

Decyzja o otwarciu sklepów została zaaprobowana przez prezydenta Brazylii. Jednak przeciwnicy Jaira Bolsonaro argumentują, że jest jeszcze za wcześnie na taki krok, ponieważ liczba zarażeń koronawirusem w kraju stale rośnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTMxOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
paraepidemiii
rok temu
W PL w tym roku umarło mniej ludzi niż w poprzednich latach(porównując te same miesiące), więc co z tą pandemią? Jak można być chorym bez jakichkolwiek objawów(=0=)?
YogiBeer
rok temu
Instalacja elektryczna¿?? A ja myślałem że to pajęczyna Spidermana 😂😂😂
Jaboja
rok temu
"Dziennikarze" poszukajcie informacji o tym co tak naprawdę dzieje się w Brazylii i nie opowiadajcie bredni. Tam jest polityka,rozgrywki między prawicowym prezydentem a komunistami. Te groby stoją puste. Wykopali je, bo wymyślili, że covidowców będą tam chować obowiązkowo, w 5 min (ludzie w Brazylii o tym mówią płacząc)....
bEUTMxOr
no name
rok temu
Elektryk zapraszam do mojej wsi to zobaczysz prawdziwy 19 wiek
Bruce Lee
rok temu
Co to za wirus skoro wszyscy przechodzą go i nie mają nawet kataru 😁napiszcie lepiej kto wam płaci za strasznie ludzi.
elektryk
rok temu
Co tam odmrażanie gospodarki popatrzcie na ich intalacje elekktyczne do 19 wiek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić