Krzysztof Dymiński pielgrzymem? Nowe tropy w sprawie 16-latka

78

Nowy trop w sprawie zaginionego Krzysztofa Dymińskiego? Internauci wskazują miejsca, w których rzekomo widziano 16-latka. Lokalizacje łączy jedno - wszystkie znajdują się na słynnym szlaku św. Jakuba, prowadzącym przez Polskę do hiszpańskiej katedry w mieście Santiago de Compostela.

Krzysztof Dymiński pielgrzymem? Nowe tropy w sprawie 16-latka
Czy zaginiony Krzysztof Dymiński przemierza szlak świętego Jakuba? Nowe tropy w sprawie (Facebook)

Czy zaginiony Krzysztof Dymiński nastolatek, którego od końca maja szuka cała Polska został pielgrzymem i przemierza najważniejszy dla katolików europejski szlak, czyli drogę św. Jakuba?

Takie wnioski snują internauci i publikuje je dziennik Fakt. Okazuje się, że miejsca, w których widziano osobę podobną do Krzysztofa znajdują się w dokładnie na trasie polskiej części świętego szlaku prowadzącego do katedry w Hiszpanii.

Zwracają na to uwagę internauci po tym jak do sieci trafił filmik z samochodowej kamery udostępniony przez jednego z kierowców. Podobieństwo osoby idącej poboczem do zaginionego potwierdziła jego matka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeczesują Wisłę w Toruniu. Trwa akcja poszukiwawcza 28-latka
W mojej ocenie na tym nagraniu jest mój syn, Krzysztof Dymiński. Nie mam jednak 100 proc. pewności. Proszę, może jest osoba, która jest łudząco podobna do mojego dziecka, która 31 sierpnia szła drogą nr 11 z Koszut do Kórnika w stronę Poznania - apelowała przed kilkoma dniami matka poszukiwanego chłopca.

Dziennik Fakt podaje, że powstała w internecie mapa miejsc, które mogą sugerować, że osoba z filmiku przemierza święty szlak. Na polskim odcinku wiedzie do niego szlak mazowiecki z Warszawy do Włocławka, pomorski z Gdańska przez Lębork i Szczecin oraz tzw. droga wielkopolska prowadząca przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę.

Z Warszawy szlak zaczyna się od Katedry św. Jana Chrzciciela, która znajduje się niecałe 2 km od Parku Traugutta, gdzie ostatni raz widziany był Krzysiu - zauważa jedna z internautek zaangażowana w poszukiwania zaginionego.

A druga dodaje, że przez Warszawę-Płock-Inowrocław też przebiega droga św. Jakuba, a to właśnie w Sikorzu obok Płocka widziano osobę podobną do Krzysztofa. "To ma to duży sens" - zauważa inna z internautek.

Fakt wskazuje także, że przed zaginięciem Krzysztof Dymiński planował przystąpić do bierzmowania, co sugeruje, że chłopak jest osobą wierzącą. Internauci nawołują by informować o zaginionym Krzysztofie księży z parafii znajdujących się na szlaku Santiago de Compostela.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić