Ksiądz o wynikach wyborów. "Nie lękajcie się"

414

Znane są już sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. Według exit poll wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale to partie opozycyjne mają większość. Krótko po ich ogłoszeniu wyniki skomentował ks. Daniel Wachowiak.

Ksiądz o wynikach wyborów. "Nie lękajcie się"
Ks. Wachowiak odniósł się do wyników wyborów parlamentarnych (YouTube)

Według sondażu exit poll IPSOS za tvn24.pl, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 36,8 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na którą głosowało 31,60 proc. obywateli. Podium zamyka Trzecia Droga, uzyskując 13 proc. głosów.

Choć wedle wstępnych szacunków Prawo i Sprawiedliwość po raz trzeci wygrało wybory parlamentarne, tym razem to opozycja demokratyczna ma większość. Według symulacji IPSOS PiS może liczyć na 200 mandatów w Sejmie, KO - 163, Trzecia Droga - 55, Lewica -30, Konfederacja -12. Opozycja ma łącznie 248 mandaty.

Ksiądz o wynikach wyborów. "Nie lękajcie się"

Od pierwszych minut wyniki sondażowe są szeroko komentowane w mediach społecznościowych, nie tylko przez polityków, ale także celebrytów, ludzi ze świata biznesu, influencerów, jak również osoby duchowne. Głos zabrał m.in. ks. Daniel Wachowiak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyniki wyborów parlamentarnych. Jest pierwszy sondaż exit poll

Wachowiak w marcu br. został proboszczem w podpoznańskich Koziegłowach, w parafii św. Brata Alberta. Duchowny jest bardzo aktywny na Twitterze, znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi.

Większość jego wpisów dotyczy tematów związanych z wiarą i Kościołem, ale kapłan nie stroni też od polityki. W niedzielę krótko po godzinie 21:00 duchowny opublikował post, w którym nawiązał do wyborów.

Muszę przyznać, że biblijne 'cieszcie się z tymi, którzy się cieszą, smućcie z tymi, którzy się smucą' w dzień wyborów daje możliwość duszpasterskiego bycia po stronie wszystkich. Zatem "nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi". Bożego czasu czekania na wyniki ostateczne - ks. Wachowiak napisał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić