Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Ksiądz-bestia. Boją się o dzieci w Australii. Chcą go deportować

17
Podziel się:

Były ksiądz Finian Egan po raz kolejny stanął przed sądem. Tym razem na własne życzenie - złożył apelację do australijskiego wymiaru sprawiedliwości. Historia tego byłego duchownego przyprawia o ciarki na ciele. Tym bardziej zaskakuje fakt, że złożył on apelację, jednak spotkał się z zadziwiającą reakcją sądu. Zadziwiającą, ponieważ poprzedni wyrok był dla Finiana Egana korzystny.

Ksiądz-bestia. Boją się o dzieci w Australii. Chcą go deportować
Były katolicki ksiądz zabierany przez policjantów do sądu. (YouTube)

Irlandzki były katolicki ksiądz został przeniesiony z Irlandii do Australii już w latach 60. W 1959 r. trafił do jednej z parafii, gdzie rozegrało się prawdziwe piekło. Finian Egan wykorzystywał seksualnie dzieci... przez pięć dekad. Przez cały ten czas, jak podaje New Milfords Spectrum, Kościół Katolicki, a konkretnie przełożeni Egana z Australii, bronili go.

Dopiero kilka lat temu udało się skazać duchownego - z pomocą jego ofiar, które złożyły w sądzie zeznania. To wystarczyło, aby duchowny trafił za kratki, jednak na zaledwie cztery lata.

Finian James Egan został skazany na co najmniej cztery lata więzienia po tym, jak ława przysięgłych uznała go za winnego siedmiu napaści i jednego gwałtu, popełnionego na trzech dziewczynach w wieku od 10 do 17 lat, między 1961 a 1987, podaje Broken Rites.

W 2018 roku, kiedy Finian Egan miał 82 lata (dziś ma 86 lata), władze imigracyjne w Australii, po odbyciu przez niego wyroku, próbowały deportować go z powrotem do Irlandii, czyli do jego macierzystego kraju. Egan zdecydował się odwołać od tej decyzji, m.in. prosząc o wsparcie w tym swojego przełożonego - biskupa Petera Comensoli, nowego arcybiskupa Melbourne, podaje Broken Rites.

Decyzją sądu australijskiego były ksiądz wróci jednak do Irlandii. Postanowiono odebrać mu obywatelstwo australijskie. Początkowo Egan wygrał apelację o nieodbieranie mu obywatelstwa w 2016 roku. Jednak decyzję sądu uchylono, podaje ABC News. Uchylił ją Sąd Federalny. Ostatnim krokiem Egana jest jeszcze apelacja do Wysokiego Trybunału. Wygląda jednak na to, że Finian Egan zostanie deportowany do Irlandii. Póki co nie złożył jeszcze ostatniej możliwej apelacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Hmmm
12 miesięcy temu
Nic nie zrozumiałam
ooo
12 miesięcy temu
ksiadz? a nie jakis pastor? nie mieszajcie ludziom w glowach. dosc plucia na KK.
Ona
12 miesięcy temu
Dzień bez księdza pedofila dniem straconym. Czy już tak zawsze będzie, że kler i pedofilia w kościele będzie codziennie w informacjach?
Szajba Dnia
12 miesięcy temu
Promocja. Wieczorek z księdzem, kolonoskopia gratis.
Www
12 miesięcy temu
To ksiądz, czy były ksiądz? W tekście były ksiądz, a w tytule były ksiądz. Tak zupełnie przypadkowo.
maciek
12 miesięcy temu
nikt nie zmusza ludzką głupotę do kontaktów z tymi mafiosami to czemu narzekają
Sauron
12 miesięcy temu
No i co się tak dziwicie? Przecież to ksiądz.
Katolik
12 miesięcy temu
Ojejku,a cóż on takiego złego robił?Przyjemność sobie i dzieciom.Powinien wyjść na wolność i żyć z dużej emerytury.
katoliczka
12 miesięcy temu
zaprosić go do polski, tutaj kk ceni takich księży
Styp
12 miesięcy temu
A już myślałem ,że to polski krzewiciel wiary i miłości bliźniego w Polsce krzywda by mu się nie stała pewnie jeszcze za zasługi awans by dostał.
Abp. PETZ
12 miesięcy temu
Polscy duchowni nie są gorsi.
Marcin
12 miesięcy temu
Dlatego uważam za słuszne działania Adolfa Hitlera i gen. Franco w stosunku do kościoła katolickiego i samych klechów.
Wlasnie
12 miesięcy temu
ZA TAKI CZYN NIE POWINIEN MIEC GLOSU W NICZYM ZEBY MALO COS DECYDOWACZ O NIM DO KONCA ZYCZU. NIE WAZNE GDZE.
Diabły w suta...
12 miesięcy temu
50 lat gwałcił dzieci i został skazany za 1 gwałt i 7 napaści seksualnych!!??! Kara za to bestialstwo to 4! lata więzienia!!? Brak cenzuralnych słów, żeby to skomentować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić