o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Ksiądz puszczał za głośno muzykę. Usłyszał zarzuty

190
Podziel się

Mieszkańcy Rawicza skarżą się na proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP. Wszystko przez to, że duchowny puszcza zbyt głośno muzykę z kościelnych głośników. Ksiądz właśnie usłyszał zarzut.

Ksiądz puszczał za głośno muzykę. Usłyszał zarzuty
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bEECyzTp

Konflikt między proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu a mieszkańcami miasta trwa już kilka miesięcy. Rawiczanie mieli już dosyć głośnych pieśni, które codziennie były puszczane z kościelnych głośników. W lecie próbowali polubownie załatwić sprawę, dlatego wystosowali petycję.

Większość mieszkańców to osoby pracujące 5-6 dni w tygodniu, mające zaledwie jeden dzień na odpoczynek oraz małe dzieci. Każdego dnia od wczesnych godzin porannych, aż do wieczornych zmuszeni jesteśmy wysłuchiwania wszystkich nabożeństw i towarzyszących im pieśni - napisano w piśmie, pod którym podpisało się 100 parafian.
bEECyzTr

Proboszcz Wojciech P. oświadczył, że transmisje z mszy ograniczył do terenu przykościelnego i zlikwidował nagrania emitowane z wieży po godz. 21. Sprawą zajęła się jednak policja. Pod koniec grudnia proboszcz został wezwany na komendę, gdzie usłyszał zarzut z art. 51 kodeksu wykroczeń.

Otrzymaliśmy zawiadomienie w sprawie zakłócania spokoju mieszkańców Rawicza przez głośne dźwięki dochodzące z Fary. Złożono petycję, którą podpisało kilkadziesiąt osób. Chodziło o puszczanie z głośników zewnętrznych kościoła muzyki zakłócającej spokój. Po zapoznaniu się ze sprawą proboszczowi, jako osobie odpowiedzialnej za funkcjonowanie parafii, postawiony został zarzut z kodeksu wykroczeń dotyczący właśnie zakłócania spokoju w okresie od marca do września 2020 r. Ksiądz złożył wyjaśnienia, a sprawa trafi do sądu - powiedziała Beata Jarczewska, rzeczniczka prasowa policji w Rawiczu, cytowana przez "Fakt".

Księdzu proboszczowi grozi areszt, ograniczenie wolności lub kara grzywny.

bEECyzTx
Zobacz także: Ksiądz porównuje kobietę do "brudnej szklanki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECyzTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Ewa
miesiąc temu
Biedak ksiądz na pewno ma kłopoty ze słuchem,a wszyscy do sądu!trzeba mu było kupić aparat słuchowy!byłoby taniej!
Roba25
miesiąc temu
Na Słowacji głośniki są w całych miejscowościach i jakoś ludzie żyją. A muzyka nie raz puszczana jest w poniedziałek o godzinie 7:00. To tzw. kołchoźniki, które są też w Czechach-kraju mocno ateistycznym i są też transmitowane Msze, tylko w Polsce ludzie mają jakieś dziwne problemy, a przecież tamte kraje to też Europa.
do Wszystkich
8 miesięcy temu
Wy możecie nie interesować się kociołem ale kocioł interesuje się Wami no i oczywiście Waszą kasą !!! Nie zapominajcie o tej prawdzie !!!
bEECyzTT
Damian
9 miesięcy temu
Cisza nocna obowiązuje od 22 do 5, i mieszkańcy nie maja podstaw do narzekania bo kościół był w tym miejscu dużo wcześniej przed przybyciem tych mieszkańców. O ile nie byli tam przymusowo relokowani to przy zakupie tej nieruchomości musieli być świadomi, że kościół-dzwony hałasują, a to nie różni się od głośnej mszy, więc jest to czyste pieniactwo mieszkańców.
jaś
9 miesięcy temu
W całej Polsce tak hałasują ale myślałem że nic z ty nie można zrobić
kika
9 miesięcy temu
Chyba był na haju, ludzie w odwecie mogli mu puszczać w nocy heavy metal, a w dzień, punk rock, biedula chodziłby z podkrążonymi oczami. Ale w sądzie wygra bo prezesina wezwie do obrony kościołów.
babcia
9 miesięcy temu
To samo jest u nas w Serocku pod Warszawą. Głośniki i dzwony cały czas zakłócają spokój okolicznych mieszkańców. Jest nie do wytrzymania. W dodatku dzwon z oszczędności umieścili na dole przy kościele, więc w promieniu kilkuset metrów słychać jeszcze bardziej. Każdą mszę słychać, każde słowo, śpiewy i modły. Mimo próśb nic się nie zmienia.
zaraz
9 miesięcy temu
czarne, szkoda nie mamy pozwolenia
Local hero
9 miesięcy temu
A dlaczego teraz się coś nie podoba, czyżby komunistyczna propaganda wypłukała ostatnie katolickie wartości.
ks Marek
9 miesięcy temu
Ksiądz ma prawo i obowiązek oznajmiać w najdalszych stronach że jest modlitwa o 6 tej rano. Bóg zapłać!
gość
9 miesięcy temu
Taki sam łomot słychać nad Warszawskim Balatonem. To jest nie do zniesienia!
Smętek
9 miesięcy temu
Mija dziewięć lat od katastrofy CC. Tego pasażera, co to się przewrócił przy brzegu. Ciekawe kiedy wydarzy się kolejna taka katastrofa? W 1970 roku pewien niewielki wycieczkowiec spłonął na morzu, a ewakuacja z jego pokładu była dla turystów niezłą przygodą. U nas w sierpniu 1975 roku statek białej floty staranował i zatopił portowy prom. Zginęło trochę jego pasażerów, ile - nie pamiętam. Wcześniej pewien turecki frachtowiec staranował nam na Zatoce 'Annę' i trochę ludzi zginęło.
Gentil Homme
9 miesięcy temu
Mi to wisi, nie zawracam sobie głowy dzwonkami, a od kościoła zachowaj mnie Panie! Chodzenie na tzw msze to strata czasu; katabasy nie mają mi do powiedzenia niczego, czego sam nie wiem. Merci beaucoup - zdaje się tak należy to napisać?
bEECyzTL
zastanowienie
9 miesięcy temu
Dla osób którym przeszkadzają np dzwony w kościele Skoro budynek kościoła stał już to osoby które się wprowadzą wiedzą lub wiedziały że stoi kościół. I nie rozumiem osób które mają jakieś pretensje po co się wprowadzały jak maja jakieś ale... W większości kościoły maja n lat wiec nie było nas stał kościół nie będzie nas i budowla dalej będzie. Mieszkam niedaleko kościoła od dziecka wiec na co dzień jesteśmy przyzwyczajenie do tych dźwięków wiec nawet niekiedy na nie nie zwracamy uwagi, Jeśli są to dźwięki w tych samych godzinach podobnie dzieje się z osobami które mieszkają przy torach po n latach jak mieszkają to nie przeszkadza im ten odgłos po prostu organizm się do niego przyzwyczai
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić