aktualizacja 

Ksiądz Woźnicki w Boże Ciało: ''Polacy bezbożni (...) bydło''

1088

Ewangelia niesie dobrą nowinę, ale słuchając wypowiedzi kontrowersyjnego ks. Michała Woźnickiego, można odnieść nieco inne wrażenie. Tym razem, w Święto Bożego Ciała, ksiądz Woźnicki... porównał Polaków do bydła.

Ksiądz Woźnicki w Boże Ciało: ''Polacy bezbożni (...) bydło''
Ks. Michał Woźnicki obraża Polaków (YouTube)

W Święto Bożego Ciała, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Polsce odbywają się słynne procesje. Orszak zatrzymuje się przy czterech ołtarzach, a przy każdym z nich odczytywany jest fragment z Ewangelii.

Ks. Michał Woźnicki, były salezjanin, z okazji Bożego Ciała wybrał się na własną ''procesję'' z garstką zwolenników. Pojawił się w centrum Poznania, gdzie wystąpił z kolejnym nienawistnym kazaniem.

Wygłosił je u bram Fary Poznańskiej (parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kolejna próba". Wysłannik papieża w Kijowie
Kapłan w ogłoszeniach z 06.06.2023 r. zapowiedział procesję ulicami Starego Miasta z Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się o godz. 17:00. Procesja wyruszy i zakończy się u drzwi salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu — taka informacja pojawiła się na stronie wobroniemszy.pl.

Duchownemu nie można odmówić konsekwencji. Woźnicki od dawna domaga się przywrócenia Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim. I tym razem przekonywał, że to konieczność.

Ksiądz porównał wiernych do bydła

Od ponad pół wieku nowa msza, wprowadzona jako owoc Soboru Watykańskiego II, jest mszą, która programowo czyni z katolików bezbożników. I owoc tego zatrutego Soboru Watykańskiego II widzimy na ulicach. To jest jedna z przyczyn bezbożności. (...) — przekonywał ks. Woźnicki.

Po raz kolejny podkreślił, że rzekomo chce chronić Polskę przed bezbożnością, a w jego ocenie przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim to jedyna droga.

Polska bezbożna nie jest Polską, Polacy bezbożni nie są już Polakami. Są bydłem, które po śmierci idzie do piekła — oznajmił Woźnicki.

Po tych słowach... uklęknął i zaczął śpiewać pieśń kościelną.

Przypomnijmy: duchowny został eksmitowany z domu zakonnego w centrum Poznania. Zamieszkał w domu dorosłego ministranta w Baranowie, skąd transmituje kazania, w których... obraża wielu ludzi i używa bardzo aroganckich słów.

Zobacz także: SĄ BYDLEM! WOŻNICKI O POLAKACH W TRAKCIE PROCESJI BOŻEGO CIAŁA ULICAMI POZNANIA (8.06.2023)
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić