Robert Czykiel| 

Ksiądz współżył z 13-letnią dziewczynką? Szokująca opinia biegłych

1009

Ksiądz Michał P. został oskarżony o dwukrotne współżycie seksualne z 13-letnią dziewczynką. Wyciekła opinia biegłych, którzy stwierdzili, że duchowny "nie ma cech i skłonności pedofilskich".

Ksiądz współżył z 13-letnią dziewczynką? Szokująca opinia biegłych
Szokująca opinia biegłych ws. księdza. (Pixabay)

Sprawa księdza Michała P. zrobiła się głośna po emisji filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". W 2013 roku duchowny służył przez krótki czas w parafii w Koniecpolu. Tam poznał 13-letnią dziewczynkę, która dwa lata później opowiedziała innemu księdzu o intymnych relacjach z P.

Ksiądz uprawiał seks z 13-latką

Ksiądz miał siedem lat temu "dwukrotnie doprowadzić 13-latkę do innych czynności seksualnych i współżycia płciowego". Sprawa została zgłoszona kieleckim biskupom. Michał P., po postępowaniu kanonicznym, został wydalony ze stanu kapłańskiego. Duchowny jednak odwołał się do Watykanu i wywalczył złagodzenie kary, która została zamieniona na zakaz pracy z młodzieżą do 2020.

Dopiero rok temu, po wspomnianym filmie, sprawą zajęła się prokuratura. "Gazeta Wyborcza" informuje, że w trakcie śledztwa powołano biegłych z zakresu psychologii, psychiatrii i seksuologii. Ich opinia szokuje.

Według ich opinii miał pełną świadomość popełnianych czynów, ale nie ma cech i skłonności pedofilskich. Uzasadnienie aktu oskarżenia jest niejawne, prokuratura nie zdradza, jakie wyjaśnienia w śledztwie złożył oskarżony, który generalnie nie przyznaje się do winy - informuje "GW".
Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: "Powinna to wyjaśnić niezależna komisja kościelna"

Ksiądz miał nagrania rozmów z 13-letnią dziewczynką. Miały one być dowodem na jego niewinność. Zajął się nimi biegły z zakresu psychologii. Stwierdził on, że pokrzywdzona mogła być poddana presji dorosłych, gdy mówiła o "dobrowolności związanej ze współżyciem spotkań z dorosłym mężczyzną".

Sprawą księdza zajmie się sąd. Michałowi P. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności za uprawianie seksu z osobą poniżej 15. roku życia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić