Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Ksiądz ze Szczecina zawieszony. Wysyłał nastolatce szokujące wiadomości

1093

18-letnia uczennica znalazła się na celowniku księdza, który pracował w szkole jako katecheta. Poszło o uczestnictwo dziewczyny w strajku kobiet. Wiadomości, które do niej wysyłał, są szokujące.

Ksiądz ze Szczecina zawieszony. Wysyłał nastolatce szokujące wiadomości
Szczecin. Szokujące zachowanie księdza (Unsplash.com)

Historia, która nigdy nie powinna mieć miejsca, wydarzyła się w Szczecinie. Zaczęło się od tego, że ksiądz, który w jednej ze szkół pracował jako katecheta, zauważył, że jego uczennica brała udział w strajku kobiet.

Szczecin. Ksiądz wysyłał obrzydliwe wiadomości do 18-latki

Duchowny odezwał się do nastolatki. Najpierw wysłał jej zdjęcie ze strajku, na którym widać ją z transparentem. 18-latka była zaskoczona, a po chwili była w jeszcze większym szoku, gdy ksiądz wysłał wulgarny komentarz.

Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu to chociaż byłem na miejscu - napisał.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Elżbieta Jakubiak o udziale młodzieży w protestach: spotykali się w klubach, to jest teraz niedostępne

Uczennica odpowiedziała, że w ten sposób walczy o wolność. Następnie dodała, że zachowanie księdza jest żałosne. Katecheta jednak posunął się jeszcze dalej.

Jak z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież - odpowiedział wyraźnie rozbawiony.

Nastolatka nagłośniła sprawę. Afera dotarła nie tylko do mediów, ale też do dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Szczecinie. Duchowny już poniósł karę, o czym informuje Onet.

Ksiądz dr Paweł Płaczek podjął decyzję o zawieszeniu kolegi po fachu w pracy katechety. To konsekwencja nie tylko obrzydliwych wiadomości, ale także faktu, że ksiądz wykluczył 18-latkę z zajęć religii. Na tym nie koniec, bo sprawa trafiła także do biskupa Henryka Wejmana, który zdecyduje o ewentualnych kolejnych karach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić