Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Ksiądz ze Szczecina zawieszony. Wysyłał nastolatce szokujące wiadomości

700
Podziel się:

18-letnia uczennica znalazła się na celowniku księdza, który pracował w szkole jako katecheta. Poszło o uczestnictwo dziewczyny w strajku kobiet. Wiadomości, które do niej wysyłał, są szokujące.

Ksiądz ze Szczecina zawieszony. Wysyłał nastolatce szokujące wiadomości
Szczecin. Szokujące zachowanie księdza (Unsplash.com)

Historia, która nigdy nie powinna mieć miejsca, wydarzyła się w Szczecinie. Zaczęło się od tego, że ksiądz, który w jednej ze szkół pracował jako katecheta, zauważył, że jego uczennica brała udział w strajku kobiet.

Szczecin. Ksiądz wysyłał obrzydliwe wiadomości do 18-latki

Duchowny odezwał się do nastolatki. Najpierw wysłał jej zdjęcie ze strajku, na którym widać ją z transparentem. 18-latka była zaskoczona, a po chwili była w jeszcze większym szoku, gdy ksiądz wysłał wulgarny komentarz.

Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu to chociaż byłem na miejscu - napisał.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Elżbieta Jakubiak o udziale młodzieży w protestach: spotykali się w klubach, to jest teraz niedostępne

Uczennica odpowiedziała, że w ten sposób walczy o wolność. Następnie dodała, że zachowanie księdza jest żałosne. Katecheta jednak posunął się jeszcze dalej.

Jak z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież - odpowiedział wyraźnie rozbawiony.

Nastolatka nagłośniła sprawę. Afera dotarła nie tylko do mediów, ale też do dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Szczecinie. Duchowny już poniósł karę, o czym informuje Onet.

Ksiądz dr Paweł Płaczek podjął decyzję o zawieszeniu kolegi po fachu w pracy katechety. To konsekwencja nie tylko obrzydliwych wiadomości, ale także faktu, że ksiądz wykluczył 18-latkę z zajęć religii. Na tym nie koniec, bo sprawa trafiła także do biskupa Henryka Wejmana, który zdecyduje o ewentualnych kolejnych karach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(700)
rte
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
okoń
2 lata temu
jego jedynym problemem jest to ze traktowal gowniare po kolezensku. ta korespondencja jej sie nie spodobala a ciekawe kiedy wymienili sie telefonami. to taki nowy zwyczaj ?
ona33
2 lata temu
a skąd miał jej numer telefonu ? Ja nauczycielom, czy księdzu swojego nr. nie dawałam jak chodziłam do szkoły...
Ziobro
2 lata temu
nie dzialasz?
six teen
2 lata temu
Pewnie jestem w mniejszości, ale nie dałam numeru telefonu żadnemu księdzu
Polka
2 lata temu
księża powinni mieć wybór - celibat albo małżeństwo
Taka prawda
2 lata temu
Bóg to wymysł złego człowieka rządnego władzy i pieniędzy.
Papa Mobile
2 lata temu
A od kiedy o zwieszeniu księdza w diecezji decyduje biskup pomocniczy ??
bawolik
2 lata temu
Nie pozwalam chodzić na naukę katechezy moim wnukom.
pawel
2 lata temu
i nie ma w tym nic nadzwyczajnego +++ list do Efezjan 4 rozdział, wersety 18 i 19
str5h
2 lata temu
Bez wojny domowej sie nie obejdzie. Kupie kalacha. Moze byc uzywany z Afganistanu.
Leopold
2 lata temu
Cóż ksiądz ma rację tyle że wybrał formę prostacką i pewnie za to został odsunięty. Mógł błysnąć intelektem. A dziewczę widać niepotrzebnie chodzi na religię, bo nic nie rozumie z tego nauczania. Chce przerywać ciążę na życzenie czyli zabijać noworodka. To tak jak palić ognisko i polewać wodą. Żenujące czasy.
Niegocin
2 lata temu
Bzdury!Wykreował jakiś fryc taką nowinę i myśli,że wszyscy Polacy to ćmoki jak on sam! W razie potrzeby Urząd Miasta w Sczecinie poinformuje cię o tym łałszywym niby zdarzeniu!
Demostenes
2 lata temu
Niestety wielu kapłanów nie ma powołania ... ale są też kapłani jak ksiądz Boniecki . Szanujmy ich .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić