o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

W końcu się doigrał. Tak wyglądają kary w polskim Kościele

61
Podziel się

Ks. Damian Galus zasłynął dzięki swoim kontrowersyjnym stwierdzeniom i kazaniom. Mimo upomnień kurii duchowny wciąż głosił swoje prawdy. Jego przełożeni podjęli decyzję o wymierzeniu kary.

W końcu się doigrał. Tak wyglądają kary w polskim Kościele
Ksiądz Daniel Galus namawiał do zdejmowania maseczek. (Wikimedia Commons)
bDIKGFZx

Ksiądz Daniel Galus został ukarany przez Kurię Metropolitarną. Przebywający do tej pory w Pustelni Czatachowa duchowny musi opuścić parafię i udać się we wskazane miejsce.

Tam będzie przebywał pół roku. Ks. Daniel Galus w osamotnieniu będzie odbywał w tym czasie rekolekcje. Modlitwa ma być ofiarowana w intencji Kościoła oraz ma mieć funkcję pokutną. Duchowny ma również przemyśleć swoją drogę w posłudze duszpasterskiej.

bDIKGFZz

Ksiądz ma również zakaz wykonywania funkcji kapłańskich publicznie. Jeśli tym razem zastosuje się do wyznaczonych zasad, kuria rozważy dalsze losy Duchownego oraz jego zgromadzenia "Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa", która jak się okazało, nie ma statusu kościelnego.

Niepokorny ksiądz przez przełożonych upominany był kilka razy. Przede wszystkim za to, że namawiał wiernych do zdejmowania maseczek, które miałyby "tłumić modlitwę". Ostrzegał również przed zatruciami, do których miało dojść właśnie przez noszenie maseczek. Zachęcał też do odkażania się wodą święconą.

bDIKGFZF

Kuria na przestrzeni lat niejednokrotnie upominała ks. Galusa przed jego kontrowersyjnymi działaniami. Dopiero teraz postanowiono o nałożeniu kary. Zdaniem Archidiecezji Częstochowskiej duchowny wywoływał "zamęt i zamieszanie wśród wiernych".

Zobacz także: Prof. Tomasiewcz: "Cokolwiek ma tę epidemię skończyć to właśnie szczepionka" (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIKGFZG
bDIKGGaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
JeM
3 miesiące temu
Mogli mu jeszcze powiedzieć, żeby się wstydził. Pozamiataliby
ola
3 miesiące temu
A kiedy kara na biskupow za ich majatki ktore posiadaja i ktorych napewno nie dorobili sie na posludze Bogu? Niechaj pierwi rzuca kamien jesli sa niweinni.100 lat w zamknieciu dla tych,ktorzy wykorzystuja wiare w Boga aby budowac palacyki
Dr0
3 miesiące temu
Do szpitala do pomocy chorym a nie do hoteliku gdzie za darmo jeść dają
bDIKGGab
Alex
3 miesiące temu
A Rydzyka to czemu nikt nie upomni? Ma za duzo kasy, to nie wolno??
Bono 35
3 miesiące temu
A jaki to z niego ojciec? Czy on wie co to gorączka dziecka, duszący kaszel, płacz z niewiadomego powodu dzieciny? Martwienie się o dziecko, żonę etc. To słowo nie powinno być w ogóle używane. Może być pasterz, ale nie ojciec.
Najnowsze komentarze (61)
Boże
3 miesiące temu
Skierują go do krakowa. Tam jest więzienie (samotnia) i dom publicznu dla ojców. Ale opłaty wyższe jak na wolnym rynku.
olik
3 miesiące temu
Ta kara w jakiej rezydencji będzie odbywała się? Może u Głódzia albo Dziwisza? Ale i Gulbinowicz coś tam pozostawił.
eweweewe
3 miesiące temu
Im wiecej kogoś tacy jak wy krytykują tym bardziej jestem zaiteresowany tym człowiekiem i zaczynam sprawdzać tego człowieka. Dziękuje za informacje o nim o tym Księdzu. To wspaniale ,że mogłem go spotkać i poznać w internecie bo bym nie wiedział. Jest wielką szansą dla nas,że ,,źli'',każdy z nich chce być Bogiem i zaczynają wzajemnie w tym wyścigu sobie przeszkadzać.Dziękuje ci lewacka stronko.
Rolnik
3 miesiące temu
U nas na wsi jest kilku księży na gospodarstwach. Chodzą w jarmułkach i chwalą chwalą boga słowami: "Szalom!"
Na trzeźwo
3 miesiące temu
To to jeszcze nic! Dwa dni temu przyszedł do mnie ksiądz z taką dużą torbą i przyniósł mi list polecony, którego odbiór musiałem mu podpisać.
Jasio
3 miesiące temu
Dzisiaj w sklepie kupiłem bułki od zakonnicy. Stała za ladą i ubrana była tak jakoś dziwnie w biały fartuch i takiż czepek.
Rolnik
3 miesiące temu
Tydzień temu też u mnie był ksiądz z Weterynarii Gminnej zapłodnić krowę. Nie wiem dlaczego ludzie wołają na niego weterynarz.
Wilkowiecko
3 miesiące temu
"zgromadzenia "Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa", która jak się okazało, nie ma statusu kościelnego." Mnie wczoraj nachodzili ksiądz i ksiądznica z kościoła Jehowy, ale ich nie wpuściłem do mieszkania. A znowu w tamtym tygodniu nachodziło mnie dwóch księży z tej "kociej wiary"
bDIKGFZT
Marinette
3 miesiące temu
Od lat go upominali a ukarali dopiero po akcji z maseczkami. Czyli jego kapłańska działalność była zgodna z nauką kościoła. Haczyk znaleźli dopiero w przepisach świeckich. Ciekawe...
Xxx
3 miesiące temu
No zaraz zaraz przecież kagańce są tylko dla chorych lub podejrzanych o zachorowanie, tak jest w przepisach więc w czym problem? Mówiąc o ich zdejmowaniu ksiądz poprostu uświadamiał ludzi w przepisach. Moim zdaniem mądry ksiądz, no może z tym odkażaniem wirusa święconą woda go poniosło.
mark
3 miesiące temu
Święty kapłan,na jego mszach często miały miejsce uwolnienia od demonów i uzdrowienia,w dzisiejszym kościele przez koronkę każe się księży za wiarę.
agata
3 miesiące temu
Kaczyński nie powinien nawet głosu zabierać na temat opzycji bo szkoda na nich nawet słów ale miał powiedzieć kiedy zostaną wprowadzone do Humanistyki Dzieła Jana Pawła II bo czytając je ochroni nas to przez pandemią Ojcieć Święty pobłogosławi tym którzy błądzą i nie należy sprzeciwiać się władzy PiS bo każda władza pochodzi od Boga . To co PiS uchwali to jakby uchwalił sam Jan Paweł II który z nieba patrzy błogosławi posłusznym i podpowiada co mają czynić dla naszego dobra . A na tych demonstrantów by ich ukarać za niepsłuszeństwo wobec władzy świeckej ale ustanowwionej Przez Boga ześle jesze większą pandemią jak ludzie się nie opanują
MG123
3 miesiące temu
No i kolejny co prawdę głosi zostanie ukarany. Prawda nie może wyjść na jaw, bo się okaże, że to co się dzieje to g..noprawda.
Ufo
3 miesiące temu
Skoro jeden duchowny o dziwo przejrzał na oczy i został za to ukarany możecie teraz dostrzec jak głębokim bagnem jest KOŚCIÓŁ. W czasie 2 wojny światowej obściskiwali się z Hitlerem a teraz z Gatesem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić