Ksiądz wspomniał o partii politycznej. I się zaczęło

51

Proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach zamieścił wpis na Twitterze nawiązujący do polityki. Ks. Daniel Wachowiak zwraca uwagę na wulgaryzmy, które padają pod adresem niektórych partii politycznych. Wpis duchownego podziałał na internautów jak czerwona płachta na byka. Nie szczędzili mocnych słów.

Ksiądz wspomniał o partii politycznej. I się zaczęło
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter)

Ks. Daniel Wachowiak jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Większość jego wpisów dotyczy tematów związanych z wiarą i Kościołem. Niekiedy jednak proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach komentuje tematy związane z polityką.

Tym razem duchowny poruszył temat wulgaryzmów wykrzykiwanych przez Polaków w kontekście polityki, w obecności dzieci.

Niezależnie od poglądów politycznych. Ten wykrzykiwany wulgaryzm w postaci 5 gwiazdek, w obecności dzieci, także przy innych dorosłych mających prawo do kultury języka, jest żenującą i głęboko prymitywną formą wyrazu niechęci do partii politycznej - czytamy w ostatnim wpisie na Twitterze ks. Wachowiaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje

Wpis proboszcza wywołał spore poruszenie. Internauci w komentarzach radzą księdzu, by nie mieszał się do polityki. Nawiązują też do skandalu z udziałem duchownych w Dąbrowie Górniczej. Większość z nich dotyczących tej afery nie nadaje się do zacytowania.

"Może jednak ksiądz by pomyślał o zorganizowaniu mszy trydenckiej, zamiast mieszać się do polityki" - wskazała jedna z internautek.

"Kto by pomyślał, że wy się tak w Kościele dobrem dzieci przejmujecie", "Chciałem napisać, że to, co się wydarzyło w Dąbrowie jest przykładem zbydlęcenia, ale przecież zwierzęta się tak nie zachowują", "Niech pan skoncentruje swoją uwagę na brudach kościelnych. Jeszcze śmiecie moralizować po tylu aferach" - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić