aktualizacja 

Ksiądz wyjawia, jakie odpowiedzi słyszy na lekcjach religii. "Nie po to Bóg..."

333

Ksiądz Sebastian Picur to słynny duchowny z TikToka. Cieszy się dużą popularnością w sieci, gdzie publikuje krótkie filmiki dotyczące wiary. Przyciąga tym młodych ludzi, do których często trafia poprzez zabawne nagrania. Tym razem wyjawił, jakie odpowiedzi słyszy na lekcjach religii.

Ksiądz wyjawia, jakie odpowiedzi słyszy na lekcjach religii. "Nie po to Bóg..."
Ksiądz wyjawia, jakie odpowiedzi słyszy na lekcjach religii. "Nie po to Bóg..." (TikTok, Ks. Sebastian Picur)

Ksiądz Sebastian Picur jest dobrze znany w sieci. Użytkownicy TikToka chętnie śledzą wypowiedzi duchownego. Jego profil obserwuje ponad 560 tys. osób. Głównie trafia do młodych szukających odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące wiary i duchowości.

Oprócz poważnych treści, ksiądz stara się przemycać zabawne filmiki z dawką wiedzy. Wykorzystuje do tego obecne trendy na słynnej platformie, dodaje dźwięki czy prosi o pomoc swoich uczniów. Duchowny z TikToka uczy bowiem religii w szkole.

Na kilku nagraniach zaprezentował internautom w zabawny sposób, co słyszy na lekcjach religii w szkole. Jedno z nagrań wykonanych na tle tablicy ma dodany napis: "Wyciągamy karteczki, kartkówka z tajemnic różańca" - czytamy. Chwilę później w cudzysłowie pojawia się odpowiedź uczniów: "Nie po to Bóg stworzył drzewa, żebyśmy marnowali papier". Mina ks. Picura była bardzo wymowna. Filmik można zobaczyć niżej.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

To jednak nie koniec odpowiedzi z lekcji religii. Duchowny zaprezentował kolejną odpowiedź uczniów. Tym razem poprosił o wymienienie tajemnic radosnych różańca. Ksiądz z TikToka miał usłyszeć: "Przykro mi, ale tajemnic się nie zdradza".

Zabawnych nagrań, które możemy zobaczyć na profilu duchownego, jest zdecydowanie więcej. Nie zabrakło również pytań, które najprawdopodobniej padły z ust uczniów z lekcji religii. Filmiki można zobaczyć na dole artykułu.

Z cyklu pytania uczniów: "Czy księdza tato mówi do księdza ojcze?" - wyjawił ks. Picur.

Warto dodać, że chrześcijański TikToker oprócz zabawnej muzyki dodaje również hashtagi. Filmiki podpisuje takimi hasłami jak: szkoła, uczeń, lekcja, religia. Najważniejszym jest jednak #humor.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić