o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

"Ktoś oszalał". Pawłowicz o polskiej reprezentacji

250
Podziel się

Krystyna Pawłowicz na Twitterze skrytykowała polską reprezentację piłki nożnej, ponieważ w meczu z Anglią mogą wesprzeć ruch Black Lives Matter. Wszystkie występujące na Wyspach drużyny klękają przed meczem, wyrażając solidarność. "Miejcie honor i godność" - napisała sędzia TK.

"Ktoś oszalał". Pawłowicz o polskiej reprezentacji
Krystyna Pawłowicz zaatakowała na Twitterze polską reprezentację w piłce nożnej (Getty Images, NurPhoto)
bEiDwKOJ

Krystyna Pawłowicz nie pała sympatią dla wielu ruchów społecznych, w tym między innymi Black Lives Matter. Na Twitterze często komentuje związane z nimi wydarzenia w ostry sposób. Tym razem w ogniu krytyki byłej posłanki znaleźli się... polscy piłkarze.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego uważa, że gest solidarności z ruchem Black Lives Matter upokorzyłby Polaków. Gest ten wykonują wszystkie drużyny występujące w Wielkiej Brytanii. Pawłowicz wzywa też kibiców, aby skłonili polską reprezentację do "zachowania godnego Polaka".

bEiDwKOL
Ktoś oszalał z tym klękaniem na meczu z Anglią. Miejcie honor i godność! Polski i Polaków nikt nigdy nawet za ludobójstwo nie przeprosił! - pisze na swoim Twitterze.

Pawłowicz w ten sposób zareagowała na doniesienia o tym, że Polacy być może uklękną przed meczem z Anglią wyrażając wsparcie dla ruchów antyrasistowskich. Wcześniej do tego odniósł się też szef PZPN, Zbigniew Boniek. W rozmowie ze Sport.pl szef PZPN wyznał, że ten temat nie był poruszany podczas zgrupowania.

bEiDwKOR
Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli – ocenił.

Black Lives Matter(BLM) od wielu lat na arenie międzynarodowej walczy o prawa osób czarnoskórych. Jego celem jest walka z przemocą wobec osób czarnoskórych i przejawami rasizmu. Ruch regularnie organizuje protesty przeciwko brutalności policji oraz przeciwko nierówności rasowej w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości.

bEiDwKOS

Ruch szczególnie rozposzechnił się po śmierci uduszonego przez białego policjanta Afroamerykanina George'a Floyda. Symboliczne przyklęknięcie przed meczami w angielskiej Premier League stało się nieodłącznym elementem każdego spotkania. Ten sam gest wykonują też piłkarze reprezentacji Anglii. Mecz Polska - Anglia w ramach eliminacji do MŚ 2022 odbędzie się w środę 31 marca o 20:45 na Wembley.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDwKPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(250)
Edy
3 miesiące temu
Niech wyjdzie za mąż spłodzi małego Pawłowicza a jak niema z kim to Jarka w tango i gitara
KATOLIK i KIB...
3 miesiące temu
Oczywiście- lepiej było klękać na płytach chodnikowych i modlić się w otoczeniu krawężników i przyjmować komunię przed Pałacem w czasie miesięcznic!!!? A w kościele nie można?- o co zbyt mało osób by widziało? Gest piłkarzy godny pochwały!!!! Jeśli ktoś oszalał - to nie piłkarze!!!!!
Gość
3 miesiące temu
Tu akurat ma rację!
bEiDwKPn
a odwrotnie
3 miesiące temu
dobrze mówi...który czarny uklęknie przed Białym?w ramach stop rasizmowi wobec białych
loper
3 miesiące temu
Proszę zamknąć to coś !!!!!
Czytelnik
3 miesiące temu
Ktoś pisał, że cały świat wie, ze polska nie miała kolonii. Po pierwsze, to była zainteresowana podbojami na wschodzie a podbite narody to nić innego jak kolonie, po drugie nie miała floty, po trzecie Europa się rozwijała i bogaciła a Polska była rozebrana, po czwarte jak uzyskała niepodległość to na wschodnich terenach Rzeczypospolitej stosowała politykę jakby to były półkolonie, a jak chciała mieć kolonie i zaołżyć ligę kolonialna to jej nie wyszło.
...........
3 miesiące temu
Przed takim meczem powinni wziąć doping nasi.
Hank
3 miesiące temu
Bardzo dobrze powiedziała. Przede wszystkim jak już ktoś ma przepraszać to kraje które miały kolonie, Polska nie miała. Nie ma więc za co przepraszać. Po drugie gardze ruchem blm, bo to gówno warte frazesy na których ktoś chce zrobić kasę. Ten murzyn który tam zginąl przecież był przestępcą!!!!!!
Ciekawe
3 miesiące temu
Większego upokorzenia od niej nie ma
Lalo
3 miesiące temu
Takie są skutki awansu społecznego mentalnego garkotłuka na sędzię trybunału. Przeprała by ręcznie kolory, umyła okna, może nawet nie u siebie, ale u jakiejś potrzebującej osoby, i byłby pożytek. A tak tylko żenujące widowiska i wstyd dla całej "inteligencji".
Olo
3 miesiące temu
Polacy nic nie zrobili zlego czarnym.
Gpcio
3 miesiące temu
Upokarzające jest to że pani Pawłowicz jest wykształconą osobą a zachowuje się gorzej niż ...... Zresztą jakiej cała partia PiS
gość
3 miesiące temu
I ma rację ,popieram panią Polska piłka to nędza i rozpacz szkoda kasy na ten cyrk.
bEiDwKPf
Robi
3 miesiące temu
Upokarzające jest to że takia osoba jest sędzią trynunalu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić