Kurator Nowak nagrywa nauczycieli? "To pokazuje, jak są traktowani"

443

Była minister edukacji, a obecnie posłanka KO Krystyna Szumilas powiedziała, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nagrywa spotkania z interesantami. Wyszło to jaw podczas kontroli poselskiej w jej biurze. "Nie spotkałam się z czymś takim wcześniej" - przyznaje Szumilas na antenie Radia Zet.

Kurator Nowak nagrywa nauczycieli? "To pokazuje, jak są traktowani"
Barbara Nowak nagrywa spotkania z nauczycielami? Tak twierdzi posłanka opozycji (PAP, Łukasz Gągulski)

O nagrywaniu rozmów przez małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak posłanka KO Krystyna Szumilas opowiedziała na antenie Radia Zet. Jak powiedziała, wyszło to na jaw podczas kontroli poselskiej w małopolskim kuratorium oświaty. Przeprowadziła ją razem z kolegami z klubu.

Barbara Nowak nagrywa spotkania

Jak mówiła Szumilas, całe spotkanie było nagrywane przez małopolską kurator oświaty. Posłowie KO, którzy weszli do gabinetu, zobaczyli ustawione na wprost krzeseł kamery. Kiedy zapytali Barbarę Nowak o nie, kurator powiedziała, że nagrywa wszystkie spotkania. - Nie spotkałam się z czymś takim wcześniej – podkreśliła Szumilas.

Wyobraziłam sobie nauczyciela i dyrektora, który przychodzi na spotkania i siada naprzeciwko tej kamery. To pokazuje, jak traktowani są nauczyciele i dyrektorzy – stwierdziła.

Presja na dyrektorów i nauczycieli?

Zdaniem posłanki KO, choć posłowie są przyzwyczajani do nagrywania, nie jest to normalna sytuacja w przypadku rozmów z nauczycielami i dyrektorami. Szumilas uważa, że jest to pewien rodzaj presji.

Prowadząca przerwała Szumilas, mówiąc, że to tylko supozycja posłanki, czyli przyjęte z góry potencjalnie błędne założenie. - Nie zakładamy, że to może tak być w przypadku dyrektorów. Może pani kurator postanowiła udokumentować to spotkanie, jako że przyszli do niej parlamentarzyści opozycji. Nie wiem, trudno mi sobie wyobrazić motywacje… – powiedziała Beata Lubecka.

Pani kurator na początku powiedziała, że nagrywa wszystkie spotkania w tym gabinecie. To pokazuje sposób działania kuratora oświaty – powtórzyła Szumilas.
Zobacz także: Afera Pegasusa. Wicemarszałek Senatu atakuje PiS: Chodzi o niszczenie człowieka
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić