Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Kurator Nowak poszła do Rydzyka. Musiała to z siebie wyrzucić

675
Podziel się:

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w rozmowie z "Radiem Maryja" pozytywnie odniosła się do przyjętej przez sejm nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, znanej jako "lex Czarnek". Jej zdaniem, "dzieje się bardzo dobrze", a na przyjętym dokumencie zyskają dyrektorzy, rodzice i dzieci, które "nie będą deprawowane".

Kurator Nowak poszła do Rydzyka. Musiała to z siebie wyrzucić
Barbara Nowak o "lex Czarnek" (PAP, Łukasz Gągulski)

13 stycznia Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Zgodnie z nowymi przepisami rola kuratorów oświaty zostanie wzmocniona, zmienione zostaną zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach i placówkach oświatowych.

"Dzieje się bardzo dobrze"

Do przyjęcia nowej wersji dokumentu odniosła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi m.in. na temat szczepionek czy wsparcia dla osób LGBT. Urzędniczka cieszy się z potencjalnych zmian w szkolnictwie, mówiąc, że "dzieje się bardzo dobrze".

Jak powiedziała Nowak na antenie Radia "Maryja", informacje, które mają być przekazane kuratorowi, nie będą dostępne tylko dla kuratora, ale dla wszystkich osób zainteresowanych. Kuratorium ma publikować je na stronach internetowych, żeby każdy mógł się z nimi zapoznać.

Wreszcie będzie jawne, co jest przekazywane dzieciom w ramach zajęć dodatkowych (…). Nie tylko uczniowie będą beneficjentami ustawy, ale zyskają również dyrektorzy i nauczyciele. Rodzice wreszcie będą mogli być spokojni o to, że ich dzieci nie będą deprawowane i narażone w szkole na różnego rodzaju niebezpieczeństwa - mówi Nowak.

"Dzieci wreszcie będą bezpieczne"

Ustawa jest mocno krytykowana przez polityków opozycji. Zdaniem kuratorki, "krzyczą ci, którym zabiera się możliwość prowadzenia deprymującego wpływu na dzieci, bo wiedzą, że dzieci wreszcie będą bezpieczne".

- Odbierana jest im możliwość wejścia do szkoły ze "szkodliwymi programami" - dodaje Nowak, nie precyzując, co przez to rozumie. Dodaje też, że nowa ustawa to "narzędzie, aby właściwie zadbać o dzieci", a kuratorzy "stają na straży bezpieczeństwa".

Organizacje mogą działać w szkole tylko z zezwolenia kuratora

Nowelizacja ustawy obecnie trafiła w ręce Senatu. Zgodnie z przyjętym przez Sejm dokumentem, dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty dla działań jakiejkolwiek organizacji w szkole, lub w placówce.

Kurator ma 30 dni na wydanie opinii. Udział ucznia w zajęciach prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje będzie wymagał pisemnej zgody rodziców niepełnoletniego ucznia, lub pełnoletniego ucznia. Z procedury tej wyłączono organizacje harcerskie.

W noweli zapisano też, że jeśli dyrektor szkoły lub placówki oświatowej nie zrealizuje zaleceń wydanych przez kuratora oświaty, będzie on mógł wezwać go do wyjaśnienia, dlaczego tego nie zrobił. Inaczej może nawet stracić swoje stanowisko. W nowelizacji nie przewidziano drogi odwołania się.

Zobacz także: Skandaliczne słowa Czarnka w Sejmie. Stanowcza reakcja Lewicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(675)
gerri
3 miesiące temu
Wstyd mi, że jestem Polakiem. Ciemnogród na całą Europę. Co tam na Europę - na świat cały!
SAA
3 miesiące temu
Dobre miejsce na przypominanie o deprawacji. Większego deprawatora dzieci, dorosłych i całych społeczności jak kk nie ma i nie było.
Ryszard S.K.
3 miesiące temu
Też uważam, że w szkole dzieci są deprawowane. Wyobraźcie sobie, że wmawia się tam dzieciom, że ziemia nie jest płaska. OCHYDA!
Jarek
4 miesiące temu
No tak nagadała głupot o szczepieniach to teraz nadrabia wazeliną.
Mama
4 miesiące temu
Zdymisjonować i zagnać do ciężkiej pracy ...!
Obywatel
4 miesiące temu
Nic tak ludzi nie ogłupia jak religia
arek
4 miesiące temu
Przenoszę dzieci do szkoły poza wpływy tej sfanatyzowanej osobniczki, bo nie chcę, żeby pod takimi rządami "dzieci były deprawowane i narażone w szkole na różnego rodzaju niebezpieczeństwa
tadeusz
4 miesiące temu
Jestem starym nauczycielem,pracowałem za komuny, ale takiej prymitywnej inwigilacji nie spotkałem. To babsko powinno być przymusowo leczone z nienawiści, obsesji, fanatyzmu i ograniczenia w przyjmowaniu wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Babina w średniowieczu była bardziej światła niż ona.
SzczePan
4 miesiące temu
Inteligencja wypisana na twarzy
Psychiatra
4 miesiące temu
Ten wyraz tęsknoty za rozumem na twarzy
Kjff
4 miesiące temu
Niech ktoś powie że to coś jest zdrowe
monika
4 miesiące temu
niebezpieczni to sa fanatycy religijni
Szara
4 miesiące temu
To pewne że ci ludzie działają jak obłąkani, jak w amoku. Nadal im nie dość. Kojarzą mi się z małymi, złośliwymi trolami, które z diabelskim chichocikiem chcą narobić jak najwięcej szkód. Udają że bardzo ich zajmuje los dzieci, a przecież wiemy jak to naprawdę wygląda. Teraz chcą 80% polskiej muzyki,ha ha. Dzieciaki od dawna słuchają polskiego wulgarnego disco-polo i bluzgającego rapu, ale zabronić tym ,,muzykom,, takiej twórczości to ,,niedemokratyczne,,
qustav
4 miesiące temu
Właśnie rusza Narodowy Spis Powszechny działaczy, członków i sympatyków Pisiaków. Zapisujcie wszystkich znajomych, sąsiadów, pracowników którzy ich popierają w okolicy, pracy, gminie itd. Niebawem przyjdzie czas rozliczeń i żeby wtedy nie mówili, że nie byli w tej szajce! Zabrać świadczenia, dodatki, emerytury. Żadna władza nie trwa wiecznie jak uczy historia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić