Kuria potwierdza. Ksiądz zginął w makabrycznych okolicznościach

139

Gdy w budynku plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie (woj. śląskie) znaleziono ludzkie szczątki, od razu pojawiły się przypuszczenia, że mogą należeć do tamtejszego duchownego. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości - w płomieniach zginął ks. Andrzej Wandzel.

Kuria potwierdza. Ksiądz zginął w makabrycznych okolicznościach
ks. Andrzej Wandzel (diecezja.gliwice.pl)

Koszmarne zdarzenie w Kozłowie miało miejsce 21 października. Przypadkowy przechodzień dostrzegł kłęby gęstego, czarnego dymu. Wydobywały się one z okien parafii św. Mikołaja w Kozłowie.

Straż pożarna w ciągu godziny uporała się z ogniem, który pojawił się w jednym z pomieszczeń na parterze budynku. Krótko później w pogorzelisku znalezione zostały zwęglone ludzkie szczątki.

Już od początku podejrzewano, że ofiarą pożaru może być ks. Andrzej Wandzel. To wikariusz tamtejszej parafii. Posługę pełnił zaledwie od września.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile dać księdzu do koperty? W całej wsi mówią, co zrobił duchowny

Teraz nie ma już żadnych wątpliwości w tej sprawie. Badania potwierdziły, że ogień zabił księdza Wandzla.

Informujemy, że potwierdzona została tożsamość odkrytych na miejscu zdarzenia ludzkich szczątków, które należą do śp. ks. Andrzeja Wandzla, administratora parafii św. Mikołaja w Kozłowie - poinformowano na stronie diecezji.

Kiedy pogrzeb ks. Andrzeja Wandzla?

Przedstawiono też porządek uroczystości pogrzebowych księdza Andrzeja Wandzla:

  • piątek, 1 grudnia 2023 r., godz. 17.00 – eksporta, w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie;
  • sobota, 2 grudnia 2023 r., godz. 10.00 – Msza święta pogrzebowa w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie oraz pochówek na parafialnym cmentarzu.
Biskup Gliwicki, Sławomir Oder, raz jeszcze dziękuje wszystkim strażakom, policji, służbom ratowniczym i organom państwowym za wszelkie działania związane z wyjaśnieniem tej tragedii. Szczególne słowa wdzięczności kieruje do wszystkich parafian z Kozłowa za pracę i trud włożone w uporządkowanie miejsca zdarzenia oraz za solidarność i postawę wiary w trudnym doświadczeniu dla parafii - podsumowano.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić