o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Lajkonik wycofuje produkty z sezamem. Mogą zawierać groźne dla zdrowia środki

86
Podziel się

​Lajkonik wycofuje popularne partie produktów zawierających sezam. Okazuje się, że w ziarnach mogą znajdować się pozostałości tlenku etylenu, środka ochrony roślin. Lepiej sprawdź, czy nie masz tych przekąsek w szafce.

Lajkonik wycofuje produkty z sezamem. Mogą zawierać groźne dla zdrowia środki
(Materiały prasowe)
bDoZgCdN

Jak poinformowała znana firma Lajkonik, w wybranych partiach produktu ziarna sezamu mogą zawierać pozostałości tlenku etylenu, środka ochrony roślin. Jest on szkodliwy dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Chodzi o produkty: Paluszki z sezamem, Koktajlowy Mix, Wypiekarnia Bajgle z ziołami prowansalskimi, Wypiekarnia Paluchy Oryginalne. Wymienione przekąski są aktualnie wycofywane z półek sklepowych.

bDoZgCdP

Produkty z datami ważności podanymi w tabeli poniżej należy zwrócić do sklepu. Jak zapewnia producent, nie trzeba okazywać dowodu zakupu. Sklep wyda produkt zamienny lub zwróci pieniądze.

Jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu któregoś z tych artykułów, prosimy o jego zwrot do sklepu (bez konieczności okazania dowodu zakupu). W zależności od decyzji sklepu otrzymają Państwo produkt zamienny lub zwrot kosztu zakupu - czytamy na stronie producenta.

W razie, gdyby zwrot był niemożliwy, należy skontaktować się z infolinią Lajkonika: +48 505 514 763 lub pisać na adres mailowy: informacje@lajkonik.com.

bDoZgCdV
Zobacz także: Zobacz też: Uwaga na trujące grzyby. Były szef GIS przestrzega
bDoZgCeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Rysiek
miesiąc temu
A jak ktoś juz zjadł? To jak wygląda zwrot? Prze górę czy dol?
Oburzony
miesiąc temu
Jak długo za pozwoleniem służb odpowiedzialnych w tym kraju będziemy truci? Co dzień słyszymy o wycofaniu tabletek a to mrożonek a to wędliny. Gdzie służby sanepidowskie i inne? Siedzą przy biurkach i biorą kupę kasy a my jesteśmy truci
lol
miesiąc temu
Wymiana lub zwrot?! JAja sobie robicie? Żądam odszkodowania!
bDoZgCer
Hhh
miesiąc temu
A skad taki srodek dostal sie do produktu...
olelek
miesiąc temu
Tlenek etylenu to nie jest środek ochrony roślin, to silnie trujący gaz stosowany do sterylizacji na zimno.
Najnowsze komentarze (86)
PPP
miesiąc temu
Państwo z dykty i kartonu.
lolavanx
miesiąc temu
firma to Lorenz Bahlsem, nie Lajkonik. Lajkonik to marka paluszków 😅
NIGDY WIECEJ
miesiąc temu
NIGDY JUZ NIC NIE KUPIE TEJ firmY>
aaaaa
miesiąc temu
Lajkonik powinien zapłacić 10 mld zł kary za wprowadzenie do obrotu szkodliwego produktu, albo zbankrutować. TRUCICIELI którzy maja kasę żeby badać komponenty do swoich wyrobów nam nie potrzeba. Good bay lajkonik
Rolnik
miesiąc temu
Nie ma zdrowej żywności, pryskamy wszystko co zielone co dwa dni.
ajax
miesiąc temu
Czego to Oni nie zrobia ,by choc na chwile nie odciagnac mysli od raka w kraju...
Tymoteusz
miesiąc temu
Nie ma wyjscia,trzeba bedzie kontynuowac samodzielne pieczenie chleba ,domowych slodyczy i przekasek. Sklepowe omijac z daleka. Tylko skad znalezc na to czas...Chyba ograniczyc korzystanie z internetu i ogladanie telewizji. W sumie to tez wyjdzie na zdrowie...
PRAWNIK
miesiąc temu
Prokurator krajowy szukał czynów z art.165 par.1 pkt.1 ( strajk kobiet ) to tu ma podobne ścigane z urzędu 156 par.1 pkt 2 KK . Do roboty prokuratorzy !!!
bDoZgCej
aaa
miesiąc temu
czy może być zwrot przy pomocy paluszka joanny
Tadek
miesiąc temu
Takie rzeczy powinny być rozsyłane przez RCB ,tak samo jak wczoraj salmonella w popularnym maśle . A nie wysyłają "alerty" o deszczyku ,czy wietrze co ledwo gałęziami porusza .
ciekawe
miesiąc temu
(tlenek etylenu) "Jest on szkodliwy dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone." - pytanie gdzie w surowce zaopatrują się polskie firmy? Rozumiem, że nikt tego nie kontroluje, albo za 'co łaska' przymyka na to oko.
nik
miesiąc temu
Co to za debilizm wycofują paluszki które się konsumuje na bieżąco.Pierw trują potem wycofują.Czy w tym państwie jest wolnoamerykanka.Powinni iść siedzieć Ci co nie dopilnowali i Ci co nadzorują.Brak słów ale dokonali odkrycia.Wstyd za to nasze państwo......Powinno żądać się odszkodowania za trucie.Jest tyle służb darmozjadów w tym kraju i nikt za nic nie odpowiada.
Rabbit
miesiąc temu
Paluszki, masło, ser i wiele innych. Kto to dopuszcza do obrotu?
gis
miesiąc temu
A ile to TIR-ow sezamu na wage wjechalo do Polski
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić