Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Lech Wałęsa szuka pracy. Dostał pierwsze oferty. "Szału nie ma"

103
Podziel się

Lech Wałęsa od pewnego czasu skarży się na kłopoty finansowe. Przez pandemię koronawirusa były prezydent nie może jeździć na zagraniczne wykłady, dlatego postanowił poszukać pracy. Okazuje się jednak, że poszukiwania nie idą mu najlepiej.

Lech Wałęsa szuka pracy. Dostał pierwsze oferty. "Szału nie ma"
Lech Wałęsa szuka pracy (Getty Images)
bETaMCrp

Lech Wałęsa w ostatnim czasie często skarży się na swoje finanse. W jednym z wywiadów stwierdził, że "jest bankrutem" i niedługo będzie musiał żebrać pod kościołem. Były prezydent dostaje 6 tys. zł emerytury, jednak twierdzi, że to za mało by się utrzymać.

Wałęsa żalił się, że przez pandemię koronawirusa odwołano wszystkie jego zagraniczne wykłady. Były prezydent miał wcześniej średnio jeden wykład na tydzień i za każdy pobierał od 10 do 100 tys. dolarów.

bETaMCrr

Niedawno Lech Wałęsa postanowił poszukać pracy na portalu flexi.pl, który wspiera rozwój zawodowy osób powyżej 50. roku życia. Były prezydent zaoferował swoje usługi doradczo-konsultingowe. 1-2 godzinne spotkanie wycenił na co najmniej 20 tys. zł.

Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia autografy - czytamy w ogłoszeniu.
bETaMCrx

Lech Wałęsa szuka pracy. Jak mu idzie?

Okazuje się, że poszukiwania pracy nie idą byłemu prezydentowi najlepiej. "Nie ma wielkiego szału, ale ludzi się trochę zgłasza" - skomentował w rozmowie z "Super Expressem" Marek Kaczmar, najbliższy współpracownik Lecha Wałęsy.

Gdyby był normalny czas, to szef pojechałby kilka razy na Zachód i byłoby po sprawie. Lech Wałęsa ma dużą rodzinę, dużo dzieci, wnuków, i pomaga im bez względu na to, czy są dorośli, czy nie. A teraz sam potrzebuje pomocy - powiedział Kaczmar.
Szef ma dwie wizyty planowane wstępnie w Polsce, w tym jedno biznesowe a drugie w gronie prywatnym. I są one bliskie realizacji, ale zobaczymy, bo jest jak jest w tej pandemii - dodał.
bETaMCry

Zobacz także: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETaMCrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
wojkaz
7 miesięcy temu
A nie chce byc emerytem....ja jestem i zyje!?
Lolek
7 miesięcy temu
Ja jeszcze nie zdążyłem wydać 100 mln. od jego prezydentury, a on już nie ma pieniędzy. Niech zagra w Totolotka.
pmik
7 miesięcy temu
Gdzie jest moje 100 000 000?
bETaMCrT
Gino
7 miesięcy temu
Kałboy potrzebny od zaraz. Kaufland Lubin!
Zapraszam
7 miesięcy temu
Mam robotę dla niego, skopać ogródek Jak chce to może za dzien zarobić 200 zl
Jab
7 miesięcy temu
Na smietnik. Ty Waleso. Biedaku. Das te pieniadze spowrotem Co ukradles.
sl58
7 miesięcy temu
Może miszcz balcerowicz cóś pomoże?
babcia
7 miesięcy temu
Bolek, jak nie masz kasy to masz "gromadkę" dzieci i niech Cię alimentują. Jest obowiązek łożyć na rodzica, który nie jest w stanie sam się utrzymać. /Od każdego po 1 tys. i kasy full/.
bbb
7 miesięcy temu
Że też Danusia roboty nie szuka, w końcu to jej ponoć nie starcza. Parę występów u Jandy lub w innej szopce i kieszonkowe załatwione
ccc
7 miesięcy temu
Wałęsa doradzać może jedynie w kwestii "jak zostać patentowanym durniem i zaprzepaścić wszystkie dokonania życia (o ile takowe były)". Za to chcecie płacić?
klingor
7 miesięcy temu
W mojej firmie brak mi kogoś do wynoszenia śmieci i zamiatania biura,dam 2000 brutto.Lechu jesteś chętny?,,to lepsze niż żebranie.
tws
7 miesięcy temu
Tylko nie w ipn przy kartkach chyba ???
abovoadmala
7 miesięcy temu
Hej Miłe ludki! "Niehcem, ale muszem...." napisać muszę, bo mnie krew zalewa jak takowe celebryty (mający również chyba problemy psychiatryczne) piszą - chwalą się publicznie, że są bankrutami...bo nie dbali o własne finanse i pomagają wszystkim!...żalą się, że nie mają zagranicznych wykładów za 10-100 tys. dolarów, pracy za 20 ty. zł / 1-2h... i do tego dostają EM w kwocie tylko 6 tysięcy/ m-c. Nie będę się silił na nazywanie czegoś takiego wielką głupotą, bo to nie jest głupota! To jest IMO choroba związana z totalnym brakiem szarych komórek albo coś znacznie gorszego ;-) Mogę tylko współczuć onemu bankrutowi i uśmiechać się szeroko z takiego obrazu kabotyna, który był (kiedyś miernym, ale wiernym ideałom) prezydentem PL. Żadna praca nie hańbi, ale ja nigdy w życiu nie skorzystałbym z jego usług konsultingowo - doradczych!
bETaMCrL
oferta
7 miesięcy temu
Na stróża nocnego potrzebuję chutnego. Boluś nawet by się nadawał ze swym SB-ckim doświadczeniem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić