Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Legalna aborcja w Polsce? Nie będzie innego wyjścia

7
Podziel się

Parlament Europejski przyjął uchwałę dotyczącą powszechnego dostępu do aborcji. Wzywa wszystkie kraje członkowskie do respektowania nowych ustaleń.

Legalna aborcja w Polsce? Nie będzie innego wyjścia
(PAP)
bELdwmbV

Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą aborcji. Zakłada ona, że każdy kraj członkowski UE powinien zapewnić kobietom powszechny dostęp do "bezpiecznej i legalnej aborcji". Ponadto według nowych ustaleń, aborcja na żądanie w krajach UE powinna być dostępna na wczesnym etapie, oraz wtedy, gdy zagraża życiu i zdrowiu ciężarnej.

378 posłów oddało głos popierający rezolucję. 255 było przeciwnych, 42 wstrzymało się od głosu.

bELdwmbX

Parlament Europejski odniósł się do tego, dlaczego w ogóle pochylono się nad tym tematem. Uznano, że łamanie "SRHR kobiet jest formą przemocy wobec kobiet i dziewcząt i utrudnia postęp w kierunku równości płci"

W kraju zawrzało, a Polacy znów podzielili się na dwa obozy. Nie brakuje głosów pełnych radości, ale pojawiły się też i głosy krytyki.

bELdwmcd
Zobacz także: Rząd obawia się rozkwitu turystyki aborcyjnej. "Kobiety potrzebują pomocy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdwmcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
nie płaczcie
2 miesiące temu
jak wam wasze dzieci zgotują ciężki los na starość. Nie szanujecie życia...sami nie będziecie szanowani... wasze dzieci kopną was na starość...
emerjack434
4 miesiące temu
Jesli nawiedzonym aborcja przeszkadza,to niech się zamkną w kościele.
Prawydolewego...
4 miesiące temu
Czy Biedroń jako pierwszy skorzysta z aborcji a może z eutanazji! Jeżeli jest takim zwolennikiem to proszę dać przykład!
bELdwmcz
Masakra
4 miesiące temu
Po co na życzenie, aborcja i eutanazja powinna być przymusowa! To urzędnicy z Brukseli będą decydować kto ma to zrobić! Unia od dawna robi wszystko żeby ubezwłasnowolnić obywateli, jeszcze trochę i będziemy chodzić jak w zegarku!
Lekarz
4 miesiące temu
Po pierwsze to rezolucja a nie ustWa stanowiąca prawo a po drugie sformułowanie "zdrowie reprodukcyjne" raczej użyłbym do bydła niż do ludzi.
Pan Kuka
4 miesiące temu
To teraz nas oszołomy pod wodzą Rydzyka wyprowadzą z Unii
Ala bez kota
4 miesiące temu
No i dobrze.Nikt nikogo do aborcji nie zmusza.A klechistan niech pilnuje swojego brudnego pazernego nosa.Głódź sołtysem to już policzek dla normalnych ludzi!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić