Angelika Karpińska| 

Ale wtopa! Morawiecki się nie popisał. "Jest mi wstyd"

146

Premier Mateusz Morawiecki zaliczył sporą wpadkę. W liście gratulacyjnym dla nowego biskupa pomylił Włocławek z Wrocławiem. Prezydent miasta w ostrych słowach skomentował błąd premiera.

Ale wtopa! Morawiecki się nie popisał. "Jest mi wstyd"
Mateusz Morawiecki zaliczył wpadkę (PAP)

W sobotę 19 czerwca odbył się ingres nowego biskupa diecezji włocławskiej Krzysztofa Wętkowskiego. W uroczystości wzięło udział wielu ważnych gości. Duchowny otrzymał także listy gratulacyjne z całej Polski.

Listy wysłali m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Diecezja włocławska pochwaliła się nimi na swojej stronie internetowej.

Premier podkreślał, że "diecezja włocławska to w dziejach chrześcijaństwa i historii Polski miejsce wyjątkowe". Zwrócił uwagę, że wpisane jest w nią dziedzictwo wielu świętych i błogosławionych.

Okazuje się jednak, że Mateusz Morawiecki popełnił spory błąd. Jako adresata wskazał bowiem "Biskupa Ordynariusza Diecezji Wrocławskiej".

Premier pomylił miasta. Prezydent Włocławka: Jest mi po prostu wstyd

Błąd wytknął premierowi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Poruszył ten temat na sesji rady miasta.

Ostatnio witaliśmy nowego mieszkańca Włocławka, biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który otrzymał gratulacje od nie kogo innego, jak od premiera Rzeczypospolitej Polskiej, który składał życzenia i gratulacje biskupowi wrocławskiemu. To świadczy o Państwie. Jest to fakt zapisany. Chciałbym, żeby to był fejk news, bo mi też jest po prostu wstyd - skomentował Wojtkowski cytowany przez portal Dzień Dobry Włocławek.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki zwycięzcą sondażu. Komentarz wiceministra z PiS

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić