Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Lekarz pokazał chipy, które ma pod skórą. "To znacznie ułatwia życie"

Podziel się

Zdarza ci się zgubić klucze lub portfel? Rosyjski lekarz Aleksander Wolczek udowadnia, że cenne rzeczy zawsze można mieć pod ręką. I to dosłownie. Wszczepił sobie pięć chipów, których używa w pracy, w bankomacie czy w komunikacji miejskiej.

Lekarz pokazał chipy, które ma pod skórą. "To znacznie ułatwia życie"
Lekarz z Rosji korzysta z chipów w bankomatach, w pracy i w komunikacji miejskiej (YouTube)
bEEzaxMB

Lekarz Aleksander Wolczek wzbudził sensację w Nowosybirsku. Aby ułatwić sobie korzystanie z codziennych rzeczy, wszczepił sobie pod skórę niewielkie chipy, które zastępują mu portfel, klucze, bilet na komunikację miejską czy nawet wizytówki.

Jak powiedział, jeden z chipów to przepustka do miejsca pracy. Innego używa jako karty kredytowej. Ma też jeden na nadgarstku, w którym przechowywane są dane kontaktowe i może kopiować je na swój telefon komórkowy.

bEEzaxMD

Chip jest bezpieczny dla organizmu

Kolejny chip to, jak powiedział lekarz, "chip testowy". Na razie zapisał na nim bilet elektroniczny na komunikację miejską. Konstrukcja małego urządzenia elektronicznego jest bardzo prosta — malutki chip znajduje w środku niewielkiej szklanej rurki, która jest bezpieczna dla organizmu. Wszczepia się ona pod skórę za pomocą dużej strzykawki z grubą igłą.

Jak mówi lekarz, w razie potrzeby chipy łatwo można usunąć z organizmu. Pan Aleksander nie zamierza jednak tego robić. Jak mówi, chip bardzo ułatwił jego życie. "Aby dostać się do pracy, trzeba wziąć walizkę, wyjąć z niej kartę, przyłożyć, zabrać i nie zgubić. Ja już zapomniałem o tych problemach" - mówi Wolczek.

bEEzaxMJ

Zaczął eksperymentować na sobie

Swój pierwszy chip lekarz wszczepił sobie w 2014 po tym, jak się dowiedział, że małe urządzenia były używane przez weterynarzy już w połowie lat dwutysięcznych. Wtedy dowiedział się, że są już produkowane w USA i Chinach. Zaczął więc eksperymentować na sobie. Pomimo jego wysiłków, które miały spopularyzować chipy, nie są jednak tak popularne, jak się spodziewał.

"To znacznie ułatwia życie"

Specjalny chip wszczepiła sobie również żona lekarza po tym, jak zgubiła cztery karty kredytowe. Teraz małżeństwo załatwia codzienne sprawy bez problemów. "Zamiast tego przy dobrze dopracowanym ruchu wystarczy przyłożyć rękę do czytnika. To znacznie ułatwia ci życie" - mówi w rozmowie z Euronews.

bEEzaxMK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzaxNe
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić