Weszli do mieszkania 69-latka. W środku dostrzegli tajemnicze beczki

556

Policjanci z Terespola w woj. lubelskim odwiedzili 69-letniego mieszkańca gminy Zalesie. Kryminalni zostali powiadomieni o tym, że mężczyzna produkuje i sprzedaje alkohol. Seniorowi grozi nawet rok więzienia.

Weszli do mieszkania 69-latka. W środku dostrzegli tajemnicze beczki
69-latek odpowie za nielegalną produkcję i sprzedaż alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. (Policja)

Przed weekendem kryminalni terespolskiego komisariatu weszli na teren posesji położonej w gminie Zalesie. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 69-latek zajmuje się nielegalnym wyrabianiem oraz handlem alkoholem bez wymaganego wpisu do rejestru. Przypuszczenia okazały się prawdziwe.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli niemal 100 litrów "zacieru" znajdującego się w plastikowych beczkach oraz gotowy już produkt.

69-latek usłyszał już zarzuty. Mężczyzna odpowie za nielegalną produkcję i sprzedaż alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Policjanci przypominają, że wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest także sprzedaż takiego alkoholu.

Zobacz także: Tragedia w chińskim metrze. Dramatyczne nagrania świadków
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić