Leśnicy pokazali smutne zdjęcia. Tak wygląda teren przy plaży

90

Szok! Tak mogli postąpić tylko bezwzględni ludzie, dla których przyroda nie ma żadnego znaczenia. Nadleśnictwo Kudypy, należące do Lasów Państwowych, zamieściło na swoim fanpejdżu na Facebooku smutne zdjęcia prosto z dzikiej plaży przy jeziorze Żbik (woj. warmińsko-mazurskie). Widać na nich stertę śmieci. Szczegóły jeżą włos na głowie.

Leśnicy pokazali smutne zdjęcia. Tak wygląda teren przy plaży
Leśnicy pokazali stertę śmieci. Fot. Straż Miejska w Olsztynie. (Facebook, Nadleśnictwo Kudypy, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Kudypy znajduje się w województwie warmińsko - mazurskim w powiatach: lidzbarskim, olsztyńskim oraz ostródzkim. Placówka, która podlega Lasom Państwowym, prowadzi własną stronę na Facebooku. Aktualnie śledzi ją już 6,2 tysięcy użytkowników. Profil został polubiony zaś 5,8 tysięcy razy.

Pokazali smutne zdjęcia z dzikiej plaży. Ktoś porzucił tam stertę śmieci

Smutny post leśnicy zamieścili na swej stronie na Facebooku we wtorek, 29 sierpnia 2023 roku. Pokazali również dwa zdjęcia (wykonane przez Straż Miejską w Olsztynie) z porozrzucanymi dookoła odpadami. Nie kryli ogromnej irytacji.

Urokliwa dzika plaża przy jeziorze Żbik na olsztyńskich Redykajnach. Niestety urokliwa jest tylko bezpośrednio po sprzątnięciu przez naszych pracowników, bo już następnego dnia zaczynają się tam piętrzyć kolejne góry śmieci - podali zdenerwowani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wirtualna Polska posadziła las. Wielka akcja z fundacją Las na Zawsze

Przyrodnicy nie mogli zrozumieć takiego postępowania. "Czy plażowanie na wysypisku śmieci jest nadal przyjemne? Czy pusta butelka jest cięższa, niż ta pełna i nie da się jej zabrać ze sobą i wyrzucić do odpowiedniego kontenera na odpady?" - pytali retorycznie. Post cieszył się sporym zainteresowaniem internautów. Użytkownicy Facebooka z chęcią go udostępniali.

Gigantyczne kwoty wydawane na sprzątanie lasów. To około 20 mln zł

Na stornie lasy.gov.pl czytamy, że co roku Lasy Państwowe wydają ok. 20 mln zł na posprzątanie odpadów, które śmieciarze zostawiają w lasach.

W leśnych ostępach lądują nie tylko odpady z gospodarstw domowych, ale także stare opony, sprzęt AGD i RTV, samochody, części z warsztatów samochodowych, czy niebezpieczne substancje. Nasze lasy mimo wielu akcji i apeli toną w śmieciach! - podano na lasy.gov.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić