Lista osiągnięć Putina. "Wołodia, jak zwykle, pobił wszystkich"

Krytykowanie Putina przez Rosjan wymaga odwagi. Wykazała się nią pewna kobieta, której nagranie trafiło do mediów. Mówiła w nim, jakie "osiągnięcia" ma na koncie Putin. - Zjednoczył całą Ukrainę, zjednoczył cały świat przeciwko Rosji - narzeka kobieta.

Lista osiągnięć Putina. "Wołodia, jak zwykle, pobił wszystkich"
Kobieta przedstawiła całą listę "osiągnięć" Putina (X)

Poniedziałek to 845 dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Po obu stronach kończy się cierpliwość. Także wśród społeczeństwa. Wyraz temu dała jedna z Rosjanek, której nagranie udostępnił Anton Heraszczenko, były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy.

Pierwszą z rzeczy, jaką wymieniła Rosjanka, było zastąpienie prawdy szaloną propagandą. Trudno się z tym kłócić - w Rosji nie ma aktualnie mediów niezależnych od rządu. Wszystkie są zależne od Putina, a szerząca prokremlowską propagandę telewizja w odległych zakątkach kraju i na wsiach jest właściwie jednym źródłem, zmanipulowanej, informacji.

Kolejnym "sukcesem" Putina ma być wydłużenie granicy z NATO o ponad 1500 km. Agresywna polityka rosyjskiego dyktatora sprawiła, że NATO właściwie nie musi nikogo zachęcać, bo kraje takie jak Szwecja czy Finlandia same złożyły wniosek o dołączenie do sojuszu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosyjskie okręty 250 km od USA. Nagranie z portu na Kubie

Putin w ostatnim czasie sprawił też, że Rosja jest właściwie całkowicie zależna od Chin. Nie mając dostępu do zachodnich komponentów i siły roboczej, wiele sektorów w Rosji zaczęło podupadać, a chociażby samochody czy samoloty trzeba naprawiać z użyciem bardzo często części z czasów przestarzałej technologii.

Sankcje na Rosję sprawiły też, że 500 mld dolarów, jakie posiadał ten kraj, zostało zamrożonych w międzynarodowych bankach. Z kolei europejski rynek nie jest już dostępny dla rosyjskiej ropy i gazu. Rosyjski rynek z kolei stracił wielu znakomitych specjalistów, którzy po wprowadzeniu sankcji nie pojawią się już w tym kraju.

Odpływ kapitału z kraju, utrata rynku do rozwoju programu kosmicznego oraz zniszczenie rynku lotniczego to kolejne konsekwencje działań Putina.

Osiągnięcia Putina. Rosja mistrzem Rosji

Kolejną kwestią, jaką poruszyła w nagraniu Rosjanka, jest położenie kreski na światowym sporcie. Rosyjscy atleci, którzy nie chcą uciekać z kraju, utrzymują, że wszystko jest w porządku.

Ale jestem pewna, że nienawidzą za to Putina. Marzeniem każdego profesjonalnego atlety jest Olimpiada i światowe mistrzostwa - dodała kobieta.

To nie koniec społecznych konsekwencji działań Putina. Jak zauważyła Rosjanka, podniósł on wiek emerytalny, a i tak brakuje pieniędzy na emerytury.

Są za to pieniądze na prowadzenie wojny - dodała.

Jak podsumowała, Putin uczynił Rosję światowym liderem, jeśli idzie o liczbę sankcji nałożonych kiedykolwiek w historii. Zmusił ten kraj do zaprzyjaźniania się z "renegatami" takimi, jak Korea Północna, Iran, Hamas czy Talibowie.

Ludobójstwo i represje - to kolejne kwestie, jakie Rosjanka zarzuca Putinowi. Dodała też, że jego działania przyczyniły się do wzrostu przestępczości w kraju.

Zjednoczył całą Ukrainę, zjednoczył cały świat przeciwko Rosji. Ta lista będzie jeszcze dłuższa. Tylko czy warto, żeby była? - spytała bohaterka nagrania internautów.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić