aktualizacja 

"Lizus Putina" walczy o życie. Nikita Michałkow w szpitalu

Reżyser Nikita Michałkow, rosyjski zdobywca Oscara i gorący zwolennik putinowskiej Rosji przebywa obecnie w szpitalu pod obserwacją lekarzy. Jego stan medycy określają jako ciężki. Prawdopodobnie to wynik powikłań po grypie lub przebytym Covidzie.

"Lizus Putina" walczy o życie. Nikita Michałkow w szpitalu
Nikita Michałkow w szpitalu (AKPA)

Rosyjski reżyser, jak podają agencje prasowe obecnie przebywa w szpitalu. "Lizus Putina" bo tak zwykli nazywać Michałkowa przeciwnicy toczącej się w Ukrainie wojny, jest hospitaliozowany w związku z poważnymi powikłaniami po przebytej chorobie.

Cytowany przez tvp.info portal BAZA obecny stan zdrowia Nikity Michałkowa określa jako "ciężki". Jednak powód takiego stanu nie do końca jest jasny. Tvp.info podkreśla, że w mediach na ten temat pojawiają się sprzeczne doniesienia.

77-letni reżyser miał trafić do szpitala z ostrymi objawami COVID-19. Z kolei agencja TASS donosi, że Michałkow jest hospitalizowany z powodu ciężkiej grypy - czytamy na portalu tvp.info.

Nieoficjalnie mówi się także o tym, że reżyser głośnego filmu "Spaleni słońcem" od lat leczy się onkologicznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Dzieduszycka o Oscarach. Padło pytanie o karierę w USA

Michałkow uważany jest za jednego z najbardziej zagorzałych propagandystów Władimira Putina. W politykę czynnie angażuje się już od początku lat 90. Znany za oceanem reżyser był doradcą do spraw kultury wiceprezydenta Aleksandra Ruckoja, kandydował także w wyborach parlamentarnych.

W 2000 r. Michałkow oficjalnie podpisał list popierającego politykę prezydenta Władimira Putina odnośnie ówczesnego konfliktu w Czeczeni. W 2014 roku poparł aneksję Krymu, a od wybuchu wojny w lutym 2022 roku reżyser nie ustaje w staraniach by kreować rosyjską inwazję na Ukrainę jako bohaterską walkę w obronie wschodniej cywilizacji.

W mediach głośno zrobiło się po tym gdy Michałkow oskarżał Ukrainę o tworzenie broni biologicznej. Reżyser przekonywał, że na teren Rosji broń tę będą przenosiły zakażone ptaki.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić