A. M. | 

Lubuskie. Ukradli pieniądze przeznaczone dla hospicjum. Wszystko nagrały kamery

82

Trzech mężczyzn z Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie) zostało zatrzymanych w związku z kradzieżą skrzynki z gotówką w galerii handlowej. Pieniądze były przeznaczone na chorych w hospicjum. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Lubuskie. Ukradli pieniądze przeznaczone dla hospicjum. Wszystko nagrały kamery
Gorzowska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy próbowali obrabować hospicjum (Policja)

Kradzież miała miejsce w centrum handlowo-usługowym w Gorzowie Wielkopolskim. Trzech mężczyzn uczestniczyło w wyniesieniu skrzynki z pieniędzmi, które miały trafić do ciężko chorych pacjentów hospicjum. Po opuszczeniu obiektu rozbili szybkę i zabrali pieniądze. Wartość skradzionej gotówki to ok. 2 tys. złotych.

Wszystko zarejestrowały kamery. Gorzowska policja prześledziła nagrania. Wkrótce udało się trafić na ich ślad. Trzech mężczyzn w wieku 18, 21 i 27 lat zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy na stacji paliw. Postawiono im zarzuty.

Na tym się jednak nie skończyło. Okazało się, że jeden z nich ma na koncie już kilka innych podobnych kradzieży. Pod koniec maja mężczyzna włamał się do kaplicy katedralnej, skąd ukradł pieniądze i laptopa, zaś w czerwcu wykradł skarbonę z pieniędzmi także w kościele. Prokuratura rejonowa złożyła wniosek o tymczasowy areszt.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Z młotem po obraz van Gogha
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić