Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Gorzów Wielkopolski. Przez okno wyleciało 90 tys. zł. Szukają mężczyzny

165

Przestępstwo miało miejsce w województwie lubuskim. Poszukiwany wmówił seniorce, że jej córka miała poważny wypadek. Następnie odebrał od starszej gorzowianki 90 tysięcy złotych "kaucji" i przepadł bez wieści.

Gorzów Wielkopolski. Przez okno wyleciało 90 tys. zł. Szukają mężczyzny
Oszust wmówił 90-latce, że jej córka miała wypadek samochodowy (Policja.pl)

Jak podaje KMP Gorzów Wielkopolski, oszust skontaktował się wcześniej z 90-latką. W trakcie rozmowy telefonicznej okłamał seniorkę, że jej córka miała wypadek. Twierdził, że kobieta potrzebuje 90 tysięcy złotych na kaucję oraz zaproponował swoją pomoc w przekazaniu gotówki.

Wyłudził pieniądze od seniorki. Policja poszukuje oszusta

Starsza pani dopiero po trzech godzinach zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Natychmiast zgłosiła sprawę na miejscowej komendzie policji. Podkom. Grzegorz Jaroszewicz potwierdził, że funkcjonariusze przystąpili do pracy zaraz po otrzymaniu zawiadomienia.

Moment oszustwa został uchwycony przez kamery monitoringu. Policjanci zabezpieczyli nagrania, na których widać mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie. Starsza pani przekazała pieniądze na kaucję dla córki, wyrzucając przez okno paczkę z gotówką.

Zobacz także: Zobacz też: Oszuści z Nigerii oszukiwali kobiety na portalach randkowych.

Samo nagranie nie wystarczyło, żeby zidentyfikować sprawcę. Z tego powodu funkcjonariusze gorzowskiej policji zdecydowali się zaapelować do społeczeństwa. Swoją prośbę skierowali do kierowców, którzy 17 czerwca między 12:00 a 13:00 przejeżdżali ulicą Wyszyńskiego na odcinku Borowskiego-Mickiewicza i mają w pojazdach wideorejestratory.

Policjanci mają nadzieję, że dzięki dodatkowym materiałom uda się zatrzymać sprawcę. Osoby, które mogą posiadać informacje pomocne w tej sprawie, powinny zgłosić się do funkcjonariuszy z KMP Gorzów Wielkopolski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić