Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Fatalna wiadomość ze Szwajcarii. Łukaszenka ma problem

196
Podziel się:

Szwajcaria przekazała, że zamroziła wszystkie aktywa finansowe prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Ma to związek z protestami, które od kilku miesięcy odbywają się na Białorusi.

Fatalna wiadomość ze Szwajcarii. Łukaszenka ma problem
(Getty Images)

Szwajcarski rząd ogłosił w sobotę, że zamroził aktywa finansowe prezydenta Białorusi. Aleksander Łukaszenka i jego syn Wiktor są wśród 15 osób, którym zakazano wjazdu i podróżowania po Szwajcarii - podaje agencja Reutera.

Decyzja Szwajcarii ma związek z protestami

W komunikacie wyjaśniono, że osoby te są odpowiedzialne za użycie przemocy i arbitralne aresztowania podczas protestów, które odbywają się na Białorusi od wyborów prezydenckich.

Szwajcaria jest głęboko zaniepokojona trwającymi napięciami i wzywa do dialogu między rządem Białorusi a społeczeństwem obywatelskim - przekazał rząd Szwajcarii.

Jednocześnie Szwajcaria żąda, by Mińsk uwolnił osoby, które zostały arbitralnie zatrzymane, a także zbadał zarzuty dotyczące stosowania tortur i złego traktowania przez siły bezpieczeństwa.

Zobacz także: Łukaszenka nie odpuszcza. Brutalna reakcja milicji na Białorusi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Zbigniew
rok temu
Za Stalina zwykli ludzie, którzy nie kradli, nie oszukiwali, a zwłaszcza nie spiskowali z obcymi wywiadami, też z początku nie bali się ani procesów politycznych, ani Łubianki, ani łagrów, ani "trojek NKWD", czyli doraźnych sądów skazujących na natychmiast wykonywaną karę śmierci. To - powiadali - "wrogowie ludu" mają się czego bać. Nas to nie dotyczy. My przecież pracujemy, robimy swoje, jesteśmy lojalnymi obywatelami, należymy nawet do partii, My nie mamy się czego bać - myśleli.  Aż wreszcie i po nich przyszli.  Niektórym w tym momencie otwarły się oczy, ale przeważnie i wtedy nie. Dalej myśleli: to jakaś tragiczna pomyłka, to nie mogę być ja, przecież jestem niewinny itd. itp., Towarzysz Stalin na pewno o niczym nie wie, ale jak się dowie, z pewnością zaraz zrobi porządek, ukarze winnych zaniedbania, a mnie niewinnego każe natychmiast wypuścić... Ale nie wypuścił, mimo że pisali do niego rozpaczliwe listy. Kto jednak zrozumiał, ten już na zawsze wiedział, że przy tak totalitarnej władzy niewinni są tylko ci, na których ta władza chwilowo nie zwraca uwagi; i że niewinność i uczciwość nigdy nie zależy tylko i wyłącznie od postępowania samego obywatela. Nie ma uczciwych: są tylko tacy, na których chwilowo nic nie mamy albo nie potrzebujemy mieć. Nie ma niewinnych: są tylko źle przesłuchani. A winnym może być każdy, zawsze i wszędzie, bo władza, która wyrosła i zyskała poparcie na deklaracjach zwalczania wroga będzie robić wszystko by dowieść, że ten wróg naprawdę istniał i wciąż istnieje. I zwłaszcza, że wówczas bać się powinni wszyscy, bo na każdego może trafić. Po takich doświadczeniach Ludzkość wymyśliła DEMOKRACJĘ czyli władzę podzielono na trzy części
kasa
2 lata temu
A w banku białoruskim nie mógł przechowywać kasy, taki z niego patriota? Pewnie nakradł kasy i tam schował.Dobrze mu tak!
emeryt
2 lata temu
A u nas robili inaczej POdobnie tak samo jak Łukaszenko ...
anotak
2 lata temu
Nie mają emerytowanych po Afganistanie snajperów Czerwonej Gwardii znad Donu jak Ukraina. Oj zrobili by im Majadan w Mińsku jaki był w Kijowie, że hej!!!
Dr House
2 lata temu
A było zainwestować w złoto?!
oluś
2 lata temu
a polskojęzyczni politycy gdzie trzymają kasę?!
viktor
2 lata temu
W żadnym banku na Świecie pieniądze nie są bezpieczne w każdej chwili można je wypłacić , przelać , zablokować BEZ WIEDZY WŁAŚCICIELA .Swoją drogą Szwajcaria strzela sobie w kolano , jest NIEWIARYGODNA , tam nie ma imiennych przekazów , kont , są same cyfry , litery. Hitlerowskie pieniądze były "cacy" .
mit
2 lata temu
naiwni ludzie trzymają pieniądze w Szwajcarii licząc, że tam są bezpieczne. To już z mit. Pomijając osobę Łukaszenki
obs
2 lata temu
Lukaszenko ! uwolnij szwajcarkę. a odblokują ci konto !
Bank
2 lata temu
Szwajcarski: Panie Prezydencie: Uprzejmie informujemy, że Pana konta zostały wyczyszczone !
ghe
2 lata temu
No to i w polsce to trzeba zrobic
Ekonom
2 lata temu
Za niedługo zaczną ludziom zabierać pieniądze dlatego naiwni płacą karta i wszystko trzymają w banku
remmarek
2 lata temu
Ciekawe gdzie leżą polskie,zajęte przez pisostwo miliony? Ciekawe czy kiedyś je znajdziemy? Szwajcaria? Toruń?
remmarek
2 lata temu
Szwajcaria? Pewnie ma też konta w Rosji i paru rajach podatkowych, na jednym koncie nie zmieściłby się tak nakradziony kapitał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić