o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Łukaszenka zapowiedział, co się stanie 7.11. Już uruchomił elektrownię

61
Podziel się

Uruchomiono pierwszy blok elektrowni jądrowej na Białorusi. Wkrótce blok zacznie pracować na pełnej mocy. Łukaszenka poinformował, kiedy się to stanie. To symboliczna data.

Łukaszenka zapowiedział, co się stanie 7.11. Już uruchomił elektrownię
Elektrownia jądrowa na Białorusi "z lotu ptaka". (Google Maps, Google)
bEhWTlmJ

Aleksander Łukaszenka zapowiedział, że 7 listopada dojdzie do pełnego uruchomienia pierwszego bloku elektrowni jądrowej w Ostrowcu. To rocznica rewolucji październikowej. Na ten moment blok został uruchomiony, jednak na niewielką moc - podaje Biełsat TV.

Elektrownia powstała na podstawie rosyjskiego projektu - AES-2006. Wkrótce oficjalnie będzie ona częścią elektrycznego systemu białoruskiego państwa.

bEhWTlmL

Wiele państw nie chce, aby Łukaszenka pozwolił na uruchomienie elektrowni. Protesty pojawiają się nieprzerwanie od lat. Przeciwnym uruchomienia elektrowni jest także wielu białoruskich obywateli, którzy boją się powtórki z historii. Chodzi o wydarzenia z Czarnobyla.

W sieci coraz częściej pojawiają się petycje przeciwko uruchamianiu elektrowni. Elektrowni, która znajduje się zaledwie 250 km od granicy z Polską. 500 km od Warszawy.

W przeszłości w elektrowni dochodziło do pożarów, a także do innych incydentów. Podczas budowy upuszczono obudowę reaktora, ważącą 330 ton. Wymieniono ją jednak na nową.

bEhWTlmR

Jak twierdzą eksperci - to nie jest dobry moment na testowanie bloku elektrowni jądrowej. Trwa pandemia koronawirusa, która nie omija także pracowników elektrowni. Podczas epidemii wykryto u nich COVID-19.

Zobacz także: Australijski pająk porwany przez ptaka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhWTlnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
edc
8 miesięcy temu
wszelkie wypowiedzi i ogłoszenia jakiegoś pana Łukaszenki nie maja żadnej mocy prawnej i są wypowiedziami prywatnej osoby.
JKJ
8 miesięcy temu
Łukaszenko może imponować swoją roztropnością i przewidywalnością gospodarczą. Kiedy rozpadł się ZSRR w ciągu roku Łukaszenko postawił w ciągu kilku lat swoje rolnictwo na nogi by zastąpić eksport prywatny z Litwy i Polski własną produkcją, szybko otworzył się na produkcję przemysłową w tym odzież, buty, galanterię z Azji sam inwestując we własne zakłady produkcyjne. Kiedy rozpoczęła się walka na sankcje był już gotów z własnymi fermami mięsnymi, drobiowymi i mlecznymi także z zakładami przetwórstwa rolnego, także sadami by zastąpić na rynku rosyjskim wcześniejszy tradycyjny dostawy z Polski. Także aktualnie uruchamiana elektrownia atomowa to strzał w 10-tkę. Kraje zachodnie i południowe mają deficyt "czystej" energii elektrycznej, najchętniej produkowanej poza własnymi granicami, więc elektrownia atomowa Łukszenki to kolejny sukces Białorusi. Polska od czasów Edwarda Gierka wciąż czeka na człowieka niestety dobrego gospodarza się nie dochowała.
Tylka
8 miesięcy temu
Unia nie pozwala chcą aby Polska była chłopcem do bicia tak jak mierzeja nasi nie którzy euro posłowie z jakąś Różą blokują wszystko A za zdradę powinno się karać jak nie to won z kraju
bEhWTlnn
z Mińska
8 miesięcy temu
"Białoruś jest najbogatszym, najbardziej równym (nie ma w całej UE kraju o mniejszych nierównościach społecznych) zaawansowanym technologicznie i oferującym ludziom najbardziej opiekuńcze państwo z wszystkich byłych republik radzieckich. Według Banku Światowego również poziom biedy jest tu niższy niż w jakimkolwiek kraju Unii. Nie ma oligarchii, przestępstwa i bezrobocia."
Rew
8 miesięcy temu
Nie zapytał o zgodę LGBT no nie
frydek
8 miesięcy temu
Niemcy zamykają elektrownie atomowe a otwierają węglowe czekają tylko aż ich ludzie u nas dojdą do władzy i będą mieć tani węgiel.
Lugol
8 miesięcy temu
No to spodziewajcie się 7 listopada powtorki z Czernobyla.
aga
8 miesięcy temu
Oj tak,zazdrośćcie Białorusinom,z pewnością są szczęśliwi .Tylko gdyby Polska miała budować elektrownię w waszej okolicy,to od razu byście sie buntowalii urządzali marsze.
Ig8c7c7f
8 miesięcy temu
Bravo.... Jest elekt.atomowa....i co najważniejsze niema kovida i nigdy nie było ot czary jakieś
I co?
8 miesięcy temu
Pan Morawiecki nie uznaje p. Łukaszenki. Pytanie jak jest odwrotnie?
synek_księdza
8 miesięcy temu
... a więc ... gdyby tak Białoruś zamiast uruchamiać swoją atomówkę kupowała energię elektryczną u zachodnich dostawców oj protesty by się skończyły ...
JAM ŁASICA
8 miesięcy temu
powtórka z rozrywki 1986
Hm...
8 miesięcy temu
500 km od W-wy, chyba wie co robi, skro zwróciliście uwagę tylko na to miasto :)
bEhWTlnf
krakus
8 miesięcy temu
no to czy jest dyktatorem czy mondrym zarzadca pozdrawiam bialorusinow tych rozsadnych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić