Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Człowiek wciąż ewoluuje. Naukowcy odkryli, że coraz więcej ludzi ma...

53
Podziel się:

Naukowcy coraz częściej odnotowują w ciele człowieka fragment układu krwionośnego, który pojawia się na początku życia, jednak pozostaje w ciele na stałe niezwykle rzadko. Zwykle po kilku tygodniach zanika. Dlaczego tak się dzieje?

Człowiek wciąż ewoluuje. Naukowcy odkryli, że coraz więcej ludzi ma...
Zdjęcie ilustracyjne. (Unsplash.com)

Naukowcy z Uniwersytetu w Adelajdzie i Uniwersytetu w Flinders w Australii twierdzą, że zaobserwowali zmianę w ciele człowieka, która nastąpiła w niezwykle krótkim czasie. Ciało ludzkie ewoluuje powoli, jednak ta część układu krwionośnego wzbogacona została o dodatkowy element bardzo szybko, co jest zjawiskiem rzadko spotykanym.

Badacze zauważyli, że u nawet 30 proc. ludzi urodzonych pod koniec XX w., widać występowanie tętnicy, która biegnie od nadgarstka. To tętnica, która pojawia się w ciele w życiu płodowym, a następnie w okolicach 8 tygodnia zanika. Coraz częściej zostaje jednak na dłużej.

Czemu służą te dodatkowe tętnice? Występują one przez jakiś czas w obu ramionach. Transportują do nich krew, umożliwiając tym samym ich rozwój. Oprócz nich w ramionach znajdują się jeszcze dwa inne naczynia krwionośne, które jako jedyne ma większość z nas.

Takie tętnice, które pozostały w ciele, widoczne były u zaledwie 10% ludzi. Widać więc trzykrotny wzrost występowania tego zjawiska - od ok. XIX w., prawdopodobnie odtąd istnieje bowiem dokumentacja medyczna, potwierdzająca występowanie tętnic u ludzi.

Lekarze, którzy wykonują diagnostyczne badania obrazowe, coraz rzadziej dziwią się, gdy widzą występowanie tętnicy. Jak twierdzi australijski badacz, anatom Teghan Lucas z Uniwersytetu w Flinders, występowanie tętnicy oznacza, że najwyraźniej istnieje ku temu zapotrzebowanie. Ma ona poprawić funkcjonowanie naszego ciała.

Jak uważa, w ciągu 100 lat nawet 90% ludzi może w przyszłości rodzić się z dodatkowymi tętnicami w ramionach, które pozostaną w ich ciałach już na stałe. Tak natura dba o to, aby człowiek był jak najlepiej przystosowany do warunków, w których żyje.

Zobacz także: Protest antycovidowców w Warszawie. Posypały się mandaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
sigmar
rok temu
dawniej byli Wielcy Przedwieczni, w przyszłości będzie WR.ALDA
ara
2 lata temu
czy anty " kowidowcy" mają przygotowaną deklarację zabraniającą leczenia ich gdy zostaną zarażeni.Powinni być nato gotowi.
john
2 lata temu
niedługo wyrosną nam skrzydła
je szusz
2 lata temu
'' U nas, Chrześcijan możesz zaś sobie spokojnie czekać na piekło niezależnie od jakiejkolwiek ewolucji'' - nie no u nas chrzescijan? po co bredzisz? katolicy wybili juz dawno wszystkich chrzescijan co widac slychac i czuc na kazdym kroku......
takon
2 lata temu
Szkoda, że zeby nie mogą odrastać.
Juzek
2 lata temu
Tętnica koło nadgarstka pompuje krew do kciuków piszących na smartfonach. Więc jako niezbędna została na stałe.
ziut
2 lata temu
coś w tym jest,u mnie widzę zmiany ewolucyjne w talii i to duże ba olbrzymie a przyspieszyły po ostatniej kwarantannie.Czyżby niezaprzeczalny wpływ koronawirusa na ewolucję człowieka ?
Pompa🏪
2 lata temu
Ewolucja trwa na wiejskiej🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
AdamThe1st
2 lata temu
:-0
BossaNowa
2 lata temu
Tez mi zdziwienie, widać tez trzykrotny wzrost występowania raka i innych chorob wiec organizm sie broni, to chyba normalne zjawisko.
natura dba
2 lata temu
Już nie Bóg?
mar
2 lata temu
To chyba oczywista sprawa ze ciągle ewoluujemy ups kto tym razem dostanie nobla za oczywistość
Xenoplasta
2 lata temu
Ewolucja, ale po Czarnobylu i całej tej chemii w żywności oraz GMO. Jakoś nie odnotowałem aby ktoś uzyskał jakieś moce w wyniku tej całej religii ewolucyjnej.
Jaa
2 lata temu
A ja myslalam ze skrzela ludziom wyrastaja albo cos
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić