Warszawa. Nie wierzą w koronawirusa. Protestują przeciwko "plandemii"

69

W sobotę w południe antycovidowcy postanowili wyjść na ulice Warszawy by protestować przeciwko "plandemii". Protesty zapowiedziane są również w innych miastach Polski.

Warszawa. Nie wierzą w koronawirusa. Protestują przeciwko "plandemii"
Koronasceptycy na proteście nie mieli obowiązkowych maseczek. (PAP, Mateusz Marek)

Od soboty 10 października na terenie całego kraju obowiązuje żółta strefa. Oznacza to, że w przestrzeniach publicznych trzeba mieć maseczkę (nawet na ulicy), a wszelkie większe wydarzenia i imprezy zostały odwołane.

Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna nie jest jednak wystarczającym dowodem na istnienie wirusa dla koronasceptyków. W sobotę w południe na ulice stolicy wyszli oni protestować przeciwko "plandemii".

Oczywiście nie mieli na sobie maseczek i nie przestrzegali zasad dystansu społecznego. Namawiają oni do "zdjęcia kagańca i rozpoczęcia działania". Na Starym Mieście w Warszawie zebrało się ok. 300 osób.

Wśród protestujących pojawili się również politycy. Grzegorz Braun, który od dawna znany jest ze swojego sceptycyzmu w sprawie COVID-19 i Paweł Tanajno, który już wcześniej brał udział w podobnych protestach.

Na miejscu była policja. Protestujący zarejestrowali 7 mniejszych zgromadzeń, a nie jedno duże. W ten sposób zabezpieczyli się przed możliwością interwencji.

Mijałam protest w drodze do pracy. I szczerze mówiąc boję się. Boję się, że przez głupotę tych, którzy nie wierzą w wirusa mogę ucierpieć też ja i moi bliscy. W szpitalach brakuje miejsc. Czy oni myślą, że rząd opłaca ludzi, by zajmowali łóżka w szpitalu i respiratory po to, by utrzymać fałszywą pandemię? Bądźmy poważni - mówi Zofia, świadek protestu.

Koronasceptycy nawołują również do nieprzyjmowania mandatów za brak maseczek. W tej sprawie ma pojawić się również nowa regulacja. Wspominał o takiej możliwości Jarosław Gowin w czwartkowym wydaniu "Gościa Wydarzeń".

Zobacz także: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić