o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Luzowanie obostrzeń. Wskazano datę

5
Podziel się

Sytuacja epidemiczna się polepsza, a ponadto jest coraz więcej osób zaszczepionych, co pozwala na luzowanie obostrzeń. Kiedy należy się spodziewać kolejnych zmian dotyczących zasad obowiązujących w odpowiedzi na pandemię koronawirusa?

Luzowanie obostrzeń. Wskazano datę
Adam Niedzielski (Getty Images)
bEKUFluJ

21 maja otwarte zostały m.in. kina, filharmonie czy teatry. Kolejne luzowanie ograniczeń nastąpi za tydzień, 28 maja. Wówczas wznowiona zostanie działalność m.in. siłowni, klubów fitness i basenów.

Co dalej? - Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa - powiedział w piątek Wirtualnej Polsce minister zdrowia Adam Niedzielski.

bEKUFluL
Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności. Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni - dodał.

Przekazał również, że jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, to po 5 czerwca aktywność będzie przywracana "wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona".

bEKUFluR

Koronawirus w Polsce. Co z maseczkami?

Od połowy maja nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu, pod warunkiem zachowania bezpiecznego dystansu. Czy przewidywane są kolejne poluzowania w zakresie zakrywania twarzy?

Na razie nie należy się tego spodziewać. Adam Niedzielski wyraźnie podkreślił, że utrzymany zostanie zakaz noszenia maseczek wewnątrz tzw. przestrzeni wspólnych, ale też wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachowywania dystansu.

bEKUFluS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUFlvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jaka Ja
5 miesięcy temu
Kiedy mają zamiar ogłosić ze Polska nie jest strefą czerwoną, bo inne państwa postrzegają nas jako kraj o podwyższonym ryzyku, i to nas ogranicza.
Toby
5 miesięcy temu
Na zdjęciu Adam N. Marionetka bez sumienia którą musi dosięgnąć sprawiedliwość
msa
5 miesięcy temu
niech za mocno nie popuszczaja bo beda musieli czesciej prac.
bEKUFlvn
Agent z Krymu...
5 miesięcy temu
W sklepie też można zachować dystans - trzeba włazić jeden na drugiego?...
Mpm
5 miesięcy temu
Chyba nakaz... A nie zakaz... Porażka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić