o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Pomogło Ordo Iuris. Maciej Maleńczuk skazany przez sąd

97
Podziel się

Sąd orzekł winę Maleńczuka, który uderzył działacza pro-life na Rynku Głównym w Krakowie. Wyrok nie jest prawomocny.

Pomogło Ordo Iuris. Maciej Maleńczuk skazany przez sąd
Maleńczuk musi zapłacić pro-liferom (AKPA)
bDUatXyZ

Maciej Maleńczuk uderzył w żuchwę działa pro-life. Miało to miejsce 17 grudnia 2016 roku, podczas protestu partii Razem. W manifestacji brali udział m.in. działacze KOD. Protestowano, aby rząd nie wypowiadał konwencji antyprzemocowej.

Na protesty przyszła także opozycyjna grupa, złożona z członków pro-life. Grupa była bardzo niewielka, licząca 5 osób.

bDUatXzb

Po zakończeniu wydarzenia jeden z wolontariuszy pro-life zgłosił, że Maciej Maleńczuk uderzył go w żuchwę, podaje Wirtualna Polska. Następnie został sporządzony prywatny akt oskarżenia. Poszkodowanemu pomogła w tym fundacja Ordo Iuris.

Jak podaje Wirtualna Polska, w akcie wspomniano ponoć, że Maleńczuk chwalił się atakiem na działacza pro-life w Internecie. Miał pojawić się o tym wpis na Facebooku.

Adw. Marta Lech, która reprezentowała w sądzie Maleńczuka, przyznała PAP, że jej klient został uznany winnym w czwartek 17 grudnia. Ma zapłacić 6 tys. grzywny, tys. zł zadośćuczynienia na rzecz działacza pro-life, a także ma pokryć koszta procesowe, które poniósł poszkodowany.

bDUatXzh

Wyrok nie jest prawomocny. Gwiazdor może jeszcze odwołać się od decyzji sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUatXzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
ojojoj
4 miesiące temu
tłuc kogos i chwalić sie na FB ... to nie moze sie dobrze skończyć...
Nareszcie
4 miesiące temu
Czyżby sądy teraz normalnie orzekają ?
????
4 miesiące temu
nie lubię typa
bDUatXzD
bl.
4 miesiące temu
Wniosek prosty - jak już koniecznie trzeba tłuc, to tak, żeby nie było komu skarżyć.
Doonin
4 miesiące temu
Trochę drogo wyszło. Ale... Cóż przyjemności kosztuja
Najnowsze komentarze (97)
fashwave
4 miesiące temu
W neoliberalnym piekiełku w jakim przyszło nam żyć mamy zupełnie wywrócony system wartości. Tradycyjny podział ludzi na elitę i motłoch uległ zatarciu. Ale dzięki wypowiedziom Maleńczuka możemy czasem przypomnieć sobie, że podludzie wciąż są wśród nas a on sam się do nich zalicza.
Sieryf
4 miesiące temu
Za darmo nie dostal niech wystawi na allegro to czym się otarł to niejeden fan Malenczuka da mu drugie 6 tysi
Marta
4 miesiące temu
Maleńczuk jesteś moim bohaterem! Trzymaj się!
Szczenka
4 miesiące temu
Wynajmę szczękę do bicia. Oczekuje 1500zl za jednorazowy strzał. W przypadku pakietu strzałów zniżka. w momencie gdybym utracił przytomność umowna rekompensata dla mnie wynosi 5tys zł. Aktualnie zapisy na połowę stycznia. Wcześniej brak miejsc
Luki
4 miesiące temu
To ten wiecznie na haju
Ada
4 miesiące temu
Smieszna kara za pobicie.
kad
4 miesiące temu
Smieszna kara ! Za pobicie powinna byc odsiadka .
turysta
4 miesiące temu
Ten wyrok to skandal nawet jeśli Maleńczuk jest winien. Od kiedy to w Polsce tak jest, że sąd za uderzenie w szczękę zasądza karę tej wysokości. To byłby luksus dla poszkodowanych. Wszyscy powinni być traktowani jednakowo.
bDUatXzv
Alllo
4 miesiące temu
MORAWIECKI CHCE NAS SZCZEPIČ A DUDA KŁAMAŁ ŻE BĘDZIE DOBROWOLNE TO UNICESTWIANIE NARODU.... Szczepionki to międzynarodowy terror trucicielsko depopulacyjno króliczo došwiadczalny. ...gdyby mieli dobre intencje nie kłamaliby tyle w sprawie covidu...lekarze dopisują covidu gdzie się da i statystyki rosną. ..grypa zmieniła nazwę i przestała istnieč, a terror i kłamstwo i brak wolności zostają królem takiego stanu jest odwieczny kłamcą obecnie spersonalizowany i mający wielu naśladowców. .. przypomnijcie sobie trzy koszenia Jezusa.... jednym z nich była władza i pieniądze i zaszczyty.... aż dziw jak to trafnie jest dopasowane do obecnych czasów...Kto chce mieć władzę na ludźmi ,niszczy ich życie, odbierač wolnošč stanowienia o sobie i najbliższych zwłaszcza w materii takiej jak własne zdrowie -jest kłamcą i ma pakt z diabłem którym obecnie jest... domyslcie się. Weźcie do ręki różańce i bombardujcie niebo bo Pan Bóg jest im tylko w stanie pomieszanie szyki....PLAN-demię widzą wszyscy i wszyscy się boją -czego,kogo? SKORO ŻYJEMY W PAŃSTWIE PRAWA I BOGA.....;-) MÓDLCIE SIĘ ZA NASZ rząd żeby się opamiętał. ..może są tam jeszcze patrioci i prawdomówni. Choćby jeden .. -kropla drąży skałę. ..
Bogdan
4 miesiące temu
Maciek odwołuj się do skutku.
osa,,,
4 miesiące temu
KARAĆ I TO SUROWO -- NIE MOZE BYĆ TAK BY KTOŚ NA SIŁE ZMUSZAŁ DO AKCEPTOWANIA ICH POGLĄDÓW --MAMY DEMOKRACJE I KAŻDY MA PRAWO GŁOSIC WŁASNE A NIE TYLKO KLASKAĆ
Ozeh
4 miesiące temu
Nie wiem czy pan Malenczuk to zrobil, czy nie. Ale na wszelki wypadek mu dziekuje
Do wylotu
4 miesiące temu
Kiedy zlikwidują wreszcie ORDO IURIS przecież to tylko dojenie kasy , niszczenie kobiet i przywileje. Na zachodzie już się ich pozbywają
pijak
4 miesiące temu
Pewnie po pijaku był...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić